امروزه با طراحی و ساخت دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک تحول عظیمی در فرآیند شستشوی اتومبیل ها و ماشین های سنگین به وجود آمده است. اساس این تحول بر پایه استفاده از برس بوده و بدین وسیله تفاوتی قابل توجه میان شستشوی انواع اتومبیل و ماشین های سنگین با کارواش اتوماتیک و روش های قدیمی شکل گرفته است. برس های نصب شده بر روی دستگاه کارواش اتوماتیک با سطح خودرو تماس پیدا کرده و تمامی آلودگی های عمیق و چسبناک را با کیفیتی بی نظیر و سرعت بالا از خودرو جدا می کنند. این برس ها عموماً از جنس پلی اتیلن و فوم تولید شده اند که بسیار نرم بوده و هیچ گونه آسیبی به بدنه و دیگر اجزای خودرو وارد نمی کنند؛ هم چنین برس های پلی پروپیلنی و برس هایی با الیاف پارچه ای از دیگر برس های به کار رفته در سیستم کارواش اتوماتیک می باشند. این برس ها به صورت عمودی و افقی به گونه ای نصب می گردند که تمامی سطح اتوموبیل را پوشش داده و باعث شستشوی کامل و درخشان شدن آن می شود. برس های جانبی دو طرف خودرو را شستشو داده و برس افقی وظیفه شستشوی سقف آن را بر عهده دارد. هم چنین به منظور شستشوی چرخ ها و رینگ ها برس مخصوص طراحی و تولید شده است که این برس های رینگ شوی از جنس پلی اتیلن ضخیم با الگوی Spiral هستند که امکان دسترسی به نقاط داخل رینگ را فراهم می آورند. علاوه بر این قابلیت تشخیص هوشمند محل چرخ ها، شستشوی چرخشی در دو جهت همراه با پاشش مواد شوینده از دیگر ویژگی های برس رینگ شوی می باشد.

مزایای برس کارواش اتوماتیک
به کارگیری انواع برس در کارواش اتوماتیک سبب گردیده تا هنگام شستشوی خودرو، فشار وارد شده بر نیروهای انسانی حذف شود و از ایجاد خط و خش در بدنه و رنگ اتومبیل جلوگیری به عمل آید. طراحی، ساخت و هم چنین طریقه نصب برس به صورتی است که به تمامی بخش های دارای خلل و فرج بدنه ماشین، چرخ ها و رینگ های آن نفوذ کرده و به طور کامل آن ها را شستشو می نماید. برس های مورد استفاده در کارواش اتوماتیک از کیفیت کاملاً مرغوب و طول عمر بالایی برخوردار هستند، آب را در خود نگه داشته و مانع از پاشش قطرات اضافی آب می شوند، در هنگام تماس با ماشین سر و صدا نداشته، نسبت به اشعه UV مقاومت دارند و به رنگ خودرو جلا و درخشندگی می بخشند.

برس های کارواش شرکت ایستوبال
شرکت ایستوبال، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان دستگاه های کارواش اتوماتیک در دنیا، توانسته است پس از به عمل آوردن تحقیق و بررسی های بسیار زیاد و صرف زمان های زیاد برای تولید و تست انواع محصولات، از تکنولوژی Link-it رونمایی کند. این سیستم یک سیستم جدید، ساده و خلاقانه برای نصب برس ها بر روی شفت دستگاه کارواش اتوماتیک می باشد. سیستم Link-it محدودیت ها و معایب سیستم های متداول نصب برس را از میان برداشته و انقلابی عظیم در این زمینه ایجاد نموده است. جهت شستشوی بهتر بدنه خودرو دستگاه های کارواش اتوماتیک مجهز به سیستم زاویه گیری برس های عمودی به میزان 10 درجه هستند.

انواع برس کارواش
از باکیفیت ترین برس های پرکاربرد جهت نصب بر روی کارواش اتوماتیک با تکنولوژی Link-it می توان به برس Link Tex ، Link Foam، Link Feel و Link Dry اشاره نمود. برس Link Feel از جنس پلی اتیلن تقویت شده با طول عمر بالا تولید شده است که تراکم بالای رشته های برس و انعطاف بالای برس از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می آید. این برس نسبت به سایر برس ها تمامی نقاط بدنه خودرو را بهتر شستشو داده و بدون آسیب رساندن به رنگ خودرو آلودگی ها را از بین می برد. برس Link Foam از جنس ترموپلاستیک تولید شده و سطح تماس بیشتر و بهتر با بدنه خودرو از ویژگی های برجسته آن است. این برس از خاصیت جلادهی رنگ خودرو و طول عمر بالا برخوردار می باشد و در برابر اشعه UV مقاومت دارد. برس Link Tex تولید شده از پلی پروپیلن دارای وزن پایین بوده، توانایی جلادهی رنگ خودرو دارد و در برابر اشعه UV مقاوم است. نوع دیگری از برس های کارواش اتوماتیک برس الیاف پارچه ای 100 درصد خالص است و بافت متراکم در قالب سه لایه مجزا دارد، قدرت جذب بالای باقی مانده قطرات آب از مزیت های مهم آن بوده و همانند سایر برس ها به رنگ خودرو جلا داده و در مقابل اشعه UV مقاوم می باشد.

نمایش دادن همه 4 نتیجه