پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

آیا احتمال بروز حادثه در کارواش اتوماتیک وجود دارد؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

یکی از پیش فرض هایی که در استفاده از کارواش اتوماتیک وجود دارد، احتمال بروز حادثه و ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو است. این پیش فرض ها از گذشته و استفاده از کارواش های فرسوده و قدیمی به وجود آمده است. متاسفانه بخش عمده ای از دستگاه های فعال، قدیمی و با تکنولوژی ساخت سال های بسیار دور است. از سوی دیگر به علت عدم رسیدگی کافی به همین دستگاه ها، احتمال بروز حادثه بیشتر می شود. اما در سال های اخیر کارواش های اتوماتیک جدید و مدرن با استاندارد های اروپایی ساخته و به بازار ارائه شده اند. ایمنی بسیار بالای این کارواش های اتوماتیک و جنس برس خاص و سایر ویژگی های این سیستم های هوشمند از بروز هر حادثه ای جلوگیری می نماید.

با در نظر داشتن تمامی موارد اشاره شده، باز هم در کارواش ها مختلف چه به صورت دستی و چه به صورت اتوماتیک شاهد حوادث مختلف هستیم . از این رو بهتر است برای بروز هرگونه حادثه آمادگی لازم را داشته باشیم تا در زمان مقتضی اقدامات لازم را صورت دهیم. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی مراحل قبل و بعد از بروز حادثه بپردازیم.

مدیریت حادثه در کارواش اتوماتیک

اقدامات لازم مدیرتی حادثه در کارواش به دو دسته تقسیم می شود: اقدامات قبل از حادثه و اقدامات بعد از حادثه. به جرات می توان گفت که هرچقدر در بخش قبل از حادثه بیشتر وقت صرف شود حادثه کمتری در کارواش رخ می دهد و این امر می تواند از هزینه های جبران خسارت جلوگیری نماید. در ادامه به بررسی اقدامات قبل و بعد از حادثه می پردازیم.

  1. آموزش صحیح و دقیق پرسنل

قطعا یکی از مهم ترین عوامل در کارواش های سنتی، مکانیزه و یا اتوماتیک داشتن نیرو خبره و آموزش دیده است. آموزش نیرو علاوه بر کاهش احتمال بروز حادثه می تواند فرصت ایجاد درآمد بیشتر را نیز در کارواش به وجود آورد. برخورد صحیح و مناسب با مشتری، افزایش سرعت شستشوی خودرو ها و همچنین کاهش و استفاده بهینه از منابع مختلف می تواند منجر به افزایش درآمد گردد.

  1. تهیه کردن دستورالعمل های لازم

داشتن برنامه های مدون و دستور العمل لازم به همراه تقسیم کار مناسب بین پرسنل از مهم ترین و ابتدایی ترین بخش های راه اندازی هر کسب و کاری می باشد. مشخص بودن فرد مسئول و پاسخگو می تواند به آرام شدن فضا بعد از بروز حادثه کمک شایانی نماید.

  1. سرعت در حضور و پاسخگویی

شاید عصبانیت و دلخوری پس از بروز حادثه یکی از طبیعی ترین عکس العمل مشتری در کارواش باشد اما اگر سرعت در پاسخگویی و جبران خسارات بیش از حد نرمال به طول بی انجامد، علاوه بر کاهش احتمال جلب رضایت مشتری، احتمال از دست دادن سایر مشتریان را نیز افزایش می دهد. بهتر از در اولین فرصت مدیر کارواش طی تماس تلفنی، مشتری را از مراحل پیگیری حادثه مطلع سازد.

  1. جمع آوری مستندات جهت جلوگیری از بروز حوادث مجدد

کسب و کاری به موفقیت می رسد که بتواند از تجربه های مختلف قبلی خود استفاده نماید. مستند سازی و پیش بینی راه حل ها از مواردی است که حتما می بایست در کارواش ها صورت بپذیرد. استفاده از این تجربیات و انتقال آن به سایر پرسنل علاوه بر پیش بینی راه حل های مناسب، می تواند از بروز حادثه نیز جلوگیری نماید.

  1. استفاده از تجهیزات و کارواش اتوماتیک استاندارد

بدیهی است که استفاده از تجهیزات، لوازم و یا کارواش اتوماتیک غیر استاندارد می تواند حادثه و خسارت هایی گاها جبران ناپذیری در پی داشته باشد. بهتر است به منظور جلوگیری و پیشگیری از هرگونه حادثه در انتخاب و خرید تجهیزات کارواش و یا کارواش اتوماتیک با وسواس تحقیقات بیشتری داشته باشیم. شرکت تجهیز و توسعه پیشرو پاکران با سال ها تجربه در زمینه فروش و راه اندازی انواع کارواش اتوماتیک و مکانیزه آماده ارائه مشاوره تخصصی می باشد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید