پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

اهمیت زیرشویی خودرو در تابستان

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

بسیاری از مالکان و دارندگان خودرو تصور می کنند که زیرشویی خودرو فقط در فصل سرد و پس از بارندگی نیاز است. این در صورتی است که این امر مهم حداقل هر دو ماه یکبار می بایست انجام شود. آلودگی های چسبیده و باقی مانده بر روی سطح زیرین خودرو موجب فرسودگی و آسیب های موتوری خودرو می شود. از این رو در مورد زیرشویی خودرو نیز می بایست با دقت و وسواس بیشتری تصمیم گرفت. از سوی دیگر زیرشویی خودرو به منظور شستشوی نطافت موتور قبل از تعمیرات آن نیز ضروری است. با توجه به تمامی جوانب اشاره شده و حال آنکه زیرشویی امری مهم است، از چه خدمات چه مرکزی برای زیرشویی خودرو استفاده نماییم؟  این سوالی است که سعی شده در این مقاله به آن پاسخ دهیم.

انواع روش های زیرشویی خودرو

در گذشته زیرشویی خودرو، کاری سخت و دشوار بود اما امروزه با روش های جدید و مدرن این کار سریع ترو با دقت بیشتر صورت می گیرد. به طور کلی زیرشویی با 3 روش استفاده از چال سرویس، استفاده از جک های بالابرو استفاده از لنس زیرشویی انجام می شود.

  1. استفاده از چال سرویس

یکی از ابتدایی ترین روش هایی که برای شستشوی زیرخودرو مورد استفاده قرار گرفت، استفاده از چال سرویس بود. به گونه ای که خودرو بر روی چال سرویس قرار گرفته و فردی با ورود به داخل چال و استفاده از لنس و آب فشار قوی شستشو را انجام می داد. اگرچه شاید این روش، یکی از کم هزینه ترین روش ها برای شستشو خودرو باشد اما این با چالش های زیادی نیز روبرو است.

پاشش و بازگشت آب به سمت فرد، پر شدن آب در چال سرویس ها که عموما راه خروجی آب ندارند و کاهش دید فرد در هنگام نظافت از موارد است که موجب می شد نظافت این بخش به خوبی و به طور کامل صورت نگیرد.

از دیگر مشکلات استفاده از این روش، فضایی است که باید به آن اختصاص می یافت. عموما مشتری های زیرشویی بسیار کمتر از مشتریان خدمات دیگر کارواش هستند از این رو اختصاص یک جایگاه شستشو صرفا برای زیرشویی اقتصادی و مقرون به صرفه نخواهد بود. از این رو استفاده ازچال سرویس برای زیرشویی خودرو منسوخ شده است.

  1. زیرشویی با استفاده از جک های بالابر

اگرچه بکارگیری جک های هیدرولیکی و بالابر نسبت به استفاده از چال سرویس، روش جدیدتری است اما تمامی مشکلات قبلی را داراست و علاوه بر تمامی مشکلات استفاده از چال سرویس، صاحبان کارواش و مالکان خودرو را نیز با چالش های جدید روبرو کرده است. خطرات سقوط خودرو از روی چال سرویس از یک سو و از سوی دیگر هزینه خرید، نصب و راه اندازی آن در محیط کارواش از دیگر معایب استفاده از این روش است. از مشکلات دیگر استفاده از جک های بالابربرای زیرشویی خودرو، تعمیر و نگهداری سخت و پرهزینه آن در محیط های مرطوب کارواشی است.

با توجه به تمامی موارد اشاره شده، امروزه این روش نیز کمتر مورد استفاده و توجه قرار می گیرد.

  1. لنس زیرشویی روشی مدرن برای زیرشویی

استفاده از لنس زیرشویی 3 نازل یکی از امن ترین ، مقرون به صرفه ترین و سریع ترین روش های زیرشویی خودرو می باشد. به کارگیری این لنس در کارواش تمامی مشکلات اشاره شده را رفع کرده و خدمات کارواش را نیز تکمیل می کند. از آنجایی که این لنس حرفه ای قابلیت اتصال سریع به شیلنگ واترجت را داراست، نظافت و شستشو زیر خودرو را در همان جایگاه شستشو صورت می دهد . از این نیاز به اختصاص فضای مجزا نخواهد بود.

از سوی دیگر، ارگونومیک بودن لنس موجب می شود که کاربر به راحتی و بدون هیچ گونه پاشش و یا بازگشت آب کثیف شستشوی خودرو را انجام دهد. به همین علت می توان گفت این شستشو به مراتب دقیق تر و بهینه تر خواهد بود.

با توجه به قیمت بسیار کم این لنس و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری نسبت به خرید جک های هیدرولیکی و کندن چال سرویس ، می توان گفت بکارگیری لنس زیرشویی مقرون به صرفه ترین روش برای زیرشویی خودرو می باشد.

شرکت پیشروپاکران ارائه کننده انواع تجهیزات نظافتی و شستشو آماده ارائه توضیحات تکمیلی و کاتالوگ های مربوط به این تجهیز پرکاربرد می باشد. با ما در تماس باشید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید