پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش

معرفی بوم کارواش دستی و مزایای آن

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

امروزه برای شستشوی خودرو از دستگاه کارواش اتوماتیک و دستی مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور سهولت عملیات شستشو می توان از تجهیزات جانبی کارواش نیز استفاده کرد. برای شستشوی کلیه قسمت های وسیله نقلیه، شیلنگ فشار قوی متصل به دستگاه باید جا به جا شود و همین امر می تواند سبب آسیب دیدن و فرسایش شیلنگ دستگاه کارواش شود. همچنین با توجه به وزن شیلنگ امکان جا به جا کردن آن بسیار زیاد می باشد. بنابراین برای از میان برداشتن این مشکلات بوم  سقفی و دیواری طراحی و ساخته شده است.

مزایای استفاده از بوم کارواش

بوم کارواش یک از کارآمدترین تجهیزات کارواش به شمار می آید که طراحی و ساختمان بسیار ساده ای دارد و این در حالی است که دارای کاربرد و مزایای فراوانی می باشد. اگر کارواش در منطقه ای شلوغ احداث شده باشد و مشتریان زیادی در آن رفت و آمد داشته باشند بهره مندی از بوم  سبب جلب رضایت مشتریان از جنبه های مختلف می گردد. برخی از ویژگی های منحصر به فرد بوم های سقفی و دیواری عبارت اند از:

۱- دارای بدنه استیل ضد زنگ

۲- قابلیت عبور جریان آب با فشار ۲۷۵ بار و دمای ۹۰ درجه سانتی گراد (در بعضی مدل ها تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد)

۳- قابل اطمینان و با دوام

۴- دارای چرخش آسان ۳۶۰ درجه

۵- قابلیت نگه داشتن شلنگ فشار قوی با فشار ثابت و عایق کاری مناسب

۶- بدون نیاز به تعمیر و روغن کاری

۷- و …

انواع بوم کارواش

بوم کارواش جا به جایی و حمل شلنگ ها را سهولت می بخشد و به دلیل عدم تماس شلنگ با زمین از آسیب دیدن آن جلوگیری می شود. قابلیت چرخش ۳۶۰ بوم ها مانع از پیچ و تاب های غیر عادی شلنگ در هنگام شستشوی خودرو می شود. شستشوی وسایل نقلیه سنگین به علت داشتن ارتفاع زیاد می توان برای کاربران خطر آفرین باشد، از این رو با قرار دادن بوم  شستشوی این وسایل به آسانی میسر می گردد. وجود بوم در یک کارواش امکان شستشوی هم زمان چند ماشین را فراهم می کند و این موضوع موجب استفاده از حداکثر ظرفیت کارواش و در نتیجه سود آوری بیشتر می شود. به منظور انطباق تجهیزات کارواش با شرایط گوناگون کاربران، انواع بوم طراحی و عرضه شده است.

 بوم فشار قوی دیواری فنردار

یکی از کارآمدترین تجهیزات کارواش بوم دیواری است و این بوم برای شستشوی وسایل نقلیه سنگین به کار می رود. این بوم در ارتفاع مناسب نصب می شود و بخش متصل به دیوار آن دارای چرخش ۱۸۰ درجه می باشد و بوم سقفی متصل به آن قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد تا بدین ترتیب کلیه قسمت های وسیله نقلیه سنگین به آسانی شستشو شود.

بوم فشار قوی سقفی فنردار

به منظور نصب هم زمان دو یا چند بوم در کارواش، بوم های سقفی فنردار مناسب هستند و در این صورت می توان هم زمان دو یا چند اتومبیل را شستشو داد.

بوم فشار قوی سقفی دو فنره

این دسته از تجهیزات کارواش برای جلوگیری از وارد شدن فشار آن ها، مجهز به یک فنر اضافه هستند که با توجه به شرایط موجود در محیط کارواش، انتخاب می شوند.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید