پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
ست لنس فوم پاش آلمانی

ست لنس فوم پاش؛ جایگزینی مناسب برای مخزن فوم ساز

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

ست لنس فوم پاش یکی از جدیدترین و کارآمدترین تجهیزات کارواش است که فوم سازی جهت شستشو را بسیار آسان و راحت می نماید. این تجهیز به کمک یک انژکتور می تواند کف مورد نیاز شستشو را با غلظت های مختلف تولید نماید.

ست لنس فوم پاش
ست لنس فوم پاش

در بسیاری از کارواش های سنتی و دستی، کف مخصوص شستشو توسط مخزن های فوم ساز و به کمک کمپرسور باد تولید و بر روی سطح خودرو پاشیده می شود. این مخزن ها کارواش ها را با چالش های مختلفی رو برو می نمایند. از جمله این چالش ها به کمبود فوم در ساعت های پیک و شلوغی کارواش و همچنین باقی ماندن مواد شوینده در مخزن می توان اشاره کرد.

ست لنس فوم پاش با قابلیت تولید کف به مقدار لازم و به صورت نامحدود تمامی مشکلات مخزن های فوم ساز را مرتفع کرده است. این تجهیز مدرن به منظور تولید فوم به کمپرسور باد نیز نیازی ندارد. در این مقاله به بررسی این ست کارآمد خواهیم پرداخت.

ست لنس فوم پاش چگونه کار می کند؟

این ست به کمک جریان آب خروجی از واترجت (پمپ کارواش)، نازل مخصوص فوم و همچنین انژکتوری که در مسیر آب قرار می گیرد تولید کف می نماید. آب خروجی از واترجت به انژکتور رسید و به کمک فشار آب، مقداری از مواد شوینده را مکش می کند و با هم ترکیب می شوند.

مقدار ورودی مواد شوینده از طریق شیرکنترلی که در بالای انژکتور قرار گرفته است کنترل می شود. بدیهی است که با کاهش مقدار ورودی مواد شوینده، غلظت کف خروجی کاهش یافته و با افزایش آن می توان به غلظت فوم خروجی افزود.

عملکرد انژکتور در ست لنس فوم پاش
عملکرد انژکتور در ست لنس فوم پاش

آب ترکیب شده با مواد شوینده به نازل مخصوص فوم ساز می رسد. این نازل مخصوص به گونه ای طراحی شده است که می تواند به کمک مکش هوا، ایجاد خلا نموده و سپس هوا را با آب و مواد شوینده ترکیب کرده و فوم تولید نماید. فوم تولید شده نیز توسط همین نازل بر روی سطح پاشیده می شود.

این نازل قابلیت تنظیم زاویه پاشش نیز می باشد. این قابلیت سهولت در شستشو و کنترل راحت زاویه پاشش را برای کاربر فراهم نموده و موجب افزایش کیفیت شستشو نیز می گردد.

این ست شامل چه قطعات و تجهیزاتی می باشد؟

ست لنس فوم پاش طراحی و تولید شده توسط شرکت آر اند ام / زوتنر (R+M/Suttner) است و شامل تجهیزات زیر می شود:­­

  • گان (تفنگی) استاندارد
  • لنس استاندارد فوم پاش
  • انژکتور مواد شوینده ST-160
  • نازل فوم ساز ST-75
  • ست شیلنگ کامفورت به همراه متعلقات
تجهیزات و لوازم ست لنس فوم پاش
تجهیزات و لوازم ست لنس فوم پاش

این تجهیزات و لوازم به طور کامل در این ست قرار گرفته و تمامی نیاز های یک تا دو جایگاه شستشو را مرتفع می نماید. اگرچه می توان از ست در جایگاه های بیشتری نیز استفاده نمود اما به صورت استاندارد و پیشنهادی شرکت، حداکثر تا 2 جایگاه شستشو می باشد.

 این ست در چه صنایعی قابلیت استفاده دارد؟

ست لنس فوم پاش نیز به مواد سایر تجهیزات و لوازم ارائه شده توسط شرکت پیشرو پاکران در صنایع مختلف کاربردی می باشد. در این میان می توان به صنایعی همچون: صنایع نظافتی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، غذایی، دامداری و دام پروری، خودرو سازی و غیره اشاره نمود.

کاربردهای دیگر ست لنس فوم پاش
کاربردهای دیگر ست لنس فوم پاش

از این ست در تمامی مراکزی که نیاز به شستشو و یا تولید کف دارند می توان استفاده نمود. با این مزیت که ست لنس فوم پاش به مقدار مورد نیاز مواد شوینده مصرف و کف تولید می کند. از سوی دیگر مخزن های فوم ساز به واسطه باقی ماندن مواد شوینده در آن طول عمر پایینی داشته و دچار فرسودگی می شود. به همین دلیل استفاده از آن برای صنایعی مختلف کاربردی نخواهد بود.

جهت آشنایی بیشتر با سایر لوازم و تجهیزات کارواش می توانید از قسمت محصولات بر روی قسمت تجهیزات کارواش کلیک نمایید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید