پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
ست لنس دوقلو

معرفی جامع ست لنس دوقلو، کاربرد ها و عملکرد آن در صنایع مختلف

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

یکی از کاربردی ترین های ست های نظافتی، ست لنس دوقلو است. این ست که قابلیت کف پاشی و آبکشی را دارد توسط شرکت آلمانی R+M/Suttner طراحی و ساخته شده است. این ست سبک و ارگونومیک در صنایع مختلف همچون: نظافتی، دارویی، بهداشتی و آرایشی، مواد خوراکی و غیره کاربردی است. ست لنس دوقلو به مانند دیگر ست های نظافتی، دارای متعلقات مختلفی است که در این مقاله سعی شده است به تفکیک معرفی و عملکرد آن بررسی گردد.

ست لنس دوقلو از چه متعلقاتی تشکیل شده است؟

ست لنس دوقلو یکی از کاربردی ترین تجهیزات و لوازم جانبی است. این ست از 7 تجهیز مختلف تشکیل شده است که تمامی آنها با استاندارد های اروپایی طراحی و ساخته شده است. داشتن گواهینامه های مختلف کیفیت نشان دهنده کیفیت بالا و ضامن عملکرد مناسب این ست می باشد. در ادامه به بررسی هر یک از این تجهیزات خواهیم پرداخت.

تجهیزات ست لنس دوقلو

  1. شیلنگ کامفورت و متعلقات آن

این شیلنگ یکی از سبک ترین و کاربردی ترین شیلنگ های طراحی شده است. از شیلنگ کامفورت در دمای 40- تا دمای 60+ و با حداکثر فشار 200 بار برای کاربری های مختلف می توان استفاده نمود. این شیلنگ از جنس پلی استر کششی طراحی و ساخته شده است که مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده، روغن، اوزون و هوا مقاوم است.

شیلنگ کامفورت همراه با بوم های سقفی عملکرد بی نظیری دارد و سهولت در کار کاربر را به وجود می آورد. این شیلنگ تا 200 درصد سبک تر از شیلنگ های معمول در بازار است. مقاومت بالای این تجهیز و استفاده آن در کنار بوم های سقفی، هزینه های خرید شیلنگ را کاهش چشمگیری خواهد داشت.

شیلنگ کامفورت
شیلنگ کامفورت
  1. انژکتور ترکیب مواد شوینده

یکی از مهم ترین تجهیزات استفاده شده در ست لنس دوقلو، انژکتور است. این تجهیز می تواند مواد شوینده را با درصد دلخواه با آب ترکیب و کف خروجی را کنترل نماید. فشارآب عبوری از این قطعه با ایجاد خلاء، مواد شوینده را مکش می کند. مواد شوینده وارد جریان آب شده و به سمت خروجی فوم هد می رود.

شیر کنترل نصب شده بر روی این تجهیز به منظور کنترل مصرف مواد شوینده و کف خروجی این ست قرار گرفته است. این تجهیز مهندسی شده بهترین جایگزین برای کمپرسور های تولید کف و مواد شوینده است و تمامی مشکلات کار با این تجهیز منسوخ و قدیمی را رفع نموده است.

تولید کف با استفاده از انژکتور هیچ محدودیتی نداشته و فقط به مقدار مصرف از مواد شوینده برداشت می نماید. به همین با استفاده از انژکتور، حداکثر استفاده بهینه از مواد شوینده صورت می گیرد.

انژکتور مواد شوینده
انژکتور مواد شوینده
  1. گان (تفنگی استاندارد)

تفنگی یا گان یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که عموما در ست های نظافتی و شستشو نا دیده گرفته می شود. این تجهیز که قابلیت قطع و وصل جریان خروجی را دارد به منظور کاهش هزینه های جاری از ست های مختلف حذف می گردد.

اما باید توجه داشت این تجهیز وظیفه مهم دیگری نیز داراست. قطع ناگهانی جریان برق توسط کلید های خاموش و روشن استهلاک واترجت یا در اصطلاح پمپ های کارواش را درپی دارد. این استهلاک کاهش شدید طول عمر پمپ ها را در پی دارد. از سوی دیگر استفاده از گان های استاندارد و کاهش تدریجی فشار آب طول عمر واترجت ها به صورت چشمگیری افزایش می دهد. این کاهش تدریجی مهم ترین وظیفه تفگی ها در ست های نظافتی است.

گان استاندارد در استفاده شده در این ست تا قابلیت استفاده تا حداکثر فشار 310 بار و 150 درجه سانتی گراد را داراست.

گان یا تفنگی
گان یا تفنگی
  1. لنس دوقلو

شاید در ابتدا ساده ترین تجهیز این ست، لنس دو قلو به نظر برسد اما کمی دقت بیشتر به شیر کنترل توپی قرار گرفته در انتهای لنس می رسیم. این شیر کنترل حرفه ای با طراحی دقیق و مهندسی شده قابلیت تغییر خروجی لنس را داراست. چرخش این توپی می تواند خروجی آب را به کف و برعکس کنترل نماید. این شیر کنترل به منظور استفاده های طولانی مدت طراحی و با بالاترین کیفیت تولید شده است.

لنس دوقلو
لنس دوقلو
  1. فوم هد نصب شده بر روی لنس

در ست لنس دوقلو، فوم هد وظیفه تولید کف از ترکیب مواد شوینده و آب را دارد. در زمانی که این ترکیب به فوم هد می رسید، پاشش آن موجب مکش هوا و ایجاد خلا می شود. ترکیب هوا و مواد شوینده، کف مناسب شستشو را تولید می کند.

این فوم هد علاوه بر تولید فوم شستشو، زاویه پاشش کف را نیز می تواند تنظیم نماید. با چرخش هرزگرد تعبیه شده بر روی این نازل، می توان زاویه پاشش را به صورت دلخواه تغییر داد تا حداکثر بازده را به وجود آوریم.

فوم هد
فوم هد
  1. محافظ نازل نصب شده بر روی لنس

یکی از آسیب پذیر تجهیزات استفاده شده در ست های شستشو، نازل ها هستند. هرچند عموما نازل ها، قطعه مصرفی به شمار می روند و پس از مدتی استفاده باید جایگزین گردند اما با استفاده از محافظ نازل یا نازل پروتکتور می توان از نازل ها در مدت زمان بیشتری استفاده نمود. افزایش طول عمر تجهیزات و قطعات، کاهش هزینه های را در پی دارد.

از سوی دیگر برخورد نازل در حین شستشو و نظافت با قطعات و لوازم می تواند هم به نازل و هم محل مورد شستشو آسیب وارد نماید. محافظ نازل از این آسیب ها نیز جلوگیری می نماید.

محافظ نازل
محافظ نازل
  1. نازل استاندارد نصب شده بر روی لنس

نازل قطعه کوچک فلزی است که می تواند فشار آب خروجی را تنظیم نماید. در واقع می توان گفت که فشارآب به واسطه قرار گیری این تجهیز در مسیر خروجی به وجود می آید. نازل ها علاوه بر اندازه رزوه های مختلف، اندازه خروجی و زاویه پاشش های مختلفی نیز دارند.

اندازه خروجی و خروجی زاویه پاشش با توجه کاربرد های مختلف و همچنین توان واترجت تعیین و مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب نازل در ست های مختلف باید حداکثر دقت صورت گیرد و از کمک متخصصین این زمینه نیز بهره برد. انتخاب اشتباه نازل می تواند آسیب های جدی برای کاربر و تجهیزات در پی داشته باشد.

نازل ها برای کاربری های مختلفی طراحی و ساخته می شوند از همین رو با اشکال مختلف و با آلیاژ های متفاوتی تولید می گردند.

نازل استاندارد
نازل استاندارد

در این مقاله سعی شد به بررسی دقیق ست کاربردی لنس دوقلو بپردازیم. برای دریافت کاتالوگ ها و اطلاعات بیشتر از این محصول و یا سایر تجهیزات و لوازم ارائه شده توسط شرکت پیشرو پاکران می توانید با کارشناسان و متخصصان این شرکت در تماس باشید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید