پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

مهم ترین نکات ایمنی در مواقع شستشوی خودرو با کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش های اتوماتیک، مدرن ترین و مقرون به صرفه ترین در عین حال با کیفیت ترین شستشوی خودرو را ارائه می دهند. از این رو هر روز به تعداد طرفداران و درخواست کنندگان این روش نظافت خودرو افزوده می شود. دستگاه های کارواش اتوماتیک دارای دسته بندی های مختلفی هستند که در مقالات جداگانه ای به بررسی هریک از آنها پرداخته شده است. در این مقاله بیشتر به بررسی نکات ایمنی در حین استفاده از این دستگاه ها می پردازیم اما پیش از شروع  مختصری به مهم ترین دلایل انتخاب کارواش اتوماتیک و مزایای آن می پردازیم.

چرا از کارواش های اتوماتیک استفاده کنیم ؟

اگرچه درگذشته، کارواش های اتوماتیک، سطح ایمنی پایین تری داشتند و احتمالا به خودرو ها آسیب می رساندند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سطح علمی، دستگاه هایی تولید شده است که نه تنها به خودروها آسیبی وارد نمی کنند بلکه می توانند موجب درخشش بیشتر رنگ خودرو نیز گردد. اما شاید این مهم ترین مزیت کارواش های اتوماتیک نباشد. امروزه با توجه به کمبود آب شیرین در جهان و همچنین مشکلات زیست محیطی پیرو این موضوع، کاهش استفاده از آب و برق و همچنین کاهش استفاده از مواد شوینده، مهم ترین مزیت کارواش های اتوماتیک می باشد. از این استفاده از کارواش های اتوماتیک بیش از پیش توصیه می گردد.

مهم ترین نکات ایمنی کارواش اتوماتیک

بهتر است قبل از شروع نظافت خودرو ها این موارد توسط هم کارواش داران و هم صاحبان خودرو بررسی گردد تا علاوه بر جلوگیری از هرگونه آسیب، از اختلاف نظر نیز جلوگیری گردد. با اطمینان از این موارد می توانید تجربه بهتری از استفاده کارواش های اتوماتیک داشته باشید.

  1. رنگ بدنه

برخی از خودرو های قدیمی در قسمت های مختلف بدنه دچار شکستگی رنگ هستند و یا برخی دیگر دارای خط و خش می باشند که این موضوع می تواند بعد از شستشو موجب اختلاف بین طرفین باشد.پس بهتر است قبل از شستشو این مورد به دقت بررسی شود.

  1. استحکام قسمت های مختلف

خودرو های در طول زمان دچار فرسودگی شده و پین و یا پیچ های آن آسیب پذیر خواهند بود. این مورد بیشتر در قطعات پلاستیکی بیشتر دیده می شود. قطعاتی مانند سپر، آینه و یا قالپاق می تواند از این موارد باشد که می بایست قبل از شروع شستشو چک شوند.

  1. جدا کردن قطعات جدا شونده

آنتن خودرو ویا تجهیزات اضافی که به برخی از خودرو ها مانند خودرو های آفرودی بسته می شود می تواند به برس های دستگاه آسیب وارد نماید. بهتر است قطعاتی که می تواند به دستگاه آسیب وارد نماید را از خودرو جدا کرده و یا به وسیله هولدر مخصوص ( گیره مخصوص برف پاکن)  به بدنه خودرو چسبانده شوند. در مواردی که این هولدر ها در دسترس نمی باشد، استفاده از چسب های نواری توصیه می گردد.

  1. چک کردن شیشه های خودرو

به طور معمول شیشه های خودرو آب بند هستند و آب وارد خودرو نمی شود. اما در برخی از خودرو ها که به تازگی شیشه خودرو را تعویض کرده اند، باید از این موضوع اطمینان حاصل نمود. علاوه بر این باید از بالا بودن شیشه های خودرو نیز اطمینان حاصل نمود.

  1. انتخاب صحیح برنامه های مختلف

کارواش های اتوماتیک مدرن و جدید برای شستشوی هر نوع خودرو، برنامه ای ویژه ای دارند. برنامه های شستشوی خودروهای استیشن، سواری با شاسی های مختلف و … با یکدیگر متفاوت و قابل تعریف می باشد . بهتر است هر یک از خودرو ها با برنامه استاندارد و ویژه خود شستشو گردند. اما باید توجه داشته باشید که خودرو های کروکی را به هیچ عنوان با کارواش اتوماتیک شستشو ندهید.

  1. استفاده یا عدم استفاده از ترمز دستی

کارواش های اتوماتیک به گروه کارواش های تونلی و کارواش های دروازه ای تقسیم می شوند. دقت داشته باشید که در حین شستشوی خودرو در کارواش های دروازه ای حتما ترمز دستی بالا باشد اما در کارواش های تونلی هرگز نباید از ترمز استفاده نمود. چرا که می تواند آسیب های جدی به خودرو خود و یا سایرین وارد نمایید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید