پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

نیچ مارکت های کارواش خود را بشناسید.

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

نیچ مارکت یا هدف اصلی مخاطبین خدمات و محصولات ما هستند. در واقع نیچ مارکت به بخش یا گروهی ویژه گفته می شود که ما خدمات و یا محصولاتمان را با توجه به نیازها و درخواست های آنها ارائه می دهیم. این بخش باید از گروهی انتخاب شوند که بیشترین پتانسیل را برای خرید محصول و یا دریافت خدمات ما دارد انتخاب شوند. استفاده از این روش کمکی زیاد به جذب مشتریان اولیه می کند.

پس از شناخت نیچ مارکت و جذب مخاطبین در این گروه می توان کم کم جامعه هدف و مخاطبین را گسترش داده و به بخش بزرگتری از بازار دسترسی پیدا کرد. از سوی دیگر انتخاب اشتباه در نیچ مارکت کارواش می تواند منجر به کاهش درآمد و در پی آن شکست در کسب و کار شود. از این رو توصیه شده است که برای انتخاب جامعه هدف وقت و دقت بیشتری صرف شود تا نتیجه ای مطلوب به وجود آورد.

دراین مقاله سعی شده است تا با بررسی رفتارها، دغدغه ها و نیازهای مراجعه کنندگان به کارواش و دسته بندی آنها به گروه های کوچکتر بازار به ساخت یک نیچ مارکت بپردازیم. باید دقت داشت که بهتر است هر کارواش با توجه به محل قرارگیری، آب و هوای منطقه، جمعیت حاضر و سطح اقتصادی آنها این بررسی صورت گیرد.

گروه بندی جامعه مخاطبین کارواش

شرکت پیشرو پاکران رفتار مراجعه کنندگان و مشتریان یکی از کارواش های تهران که از تجهیزات مدرن کارواش و دستگاه کارواش اتوماتیک این شرکت استفاده می کند را بررسی و تحلیل کرده است. این تحلیل به جهت دریافت دغدغه ها، نیاز ها و انگیزه مشتریان برای مراجعه به این مرکز صورت گرفته ست. پس از بررسی های متعدد مشخص شده است که چهار عامل اصلی و عمده برای مراجعه برای شستشو خودرو وجود دارد. حفظ کیفیت رنگ خودرو، تمیزی و نظافت بدنه آن، لذت رانندگی بهتر و ظاهر شکیل ودرخشان بدنه خودرو به ترتیب 4 عامل اصلی شستشوی خودرو ذکر شد. در شرایطی که حفظ سلامتی و بهداشت برای مراجعه کنندگان اهمیت کمتری نسبت به این موارد داشت.

از سوی دیگر پنج عامل نیز برای انتخاب مراکز خدمات نظافتی و کارواش وجود داشت. مدت زمان انتظار، مدت زمان شستشوی خودرو، قمیت و تعرفه کارواش، کیفیت شستشو و مواد شوینده ونزدیکی به محل کار یا منزل مهمترین عوامل انتخاب یک مرکز ذکر شد. از مهمترین عوامل دیگر می توان به محل انتظار تمیز و راحت و برخورد پرسنل می توان اشاره نمود. این عوامل در شرایطی اعلام شد که بیش از 90 درصد مراجعه کنندگان در پرداخت انعام در کارواش های دیگر ابراز نارضایتی داشتند.

عموم مشتریان و مراجعه کنندگان کارمندان دولتی و بخش خصوصی بودند که حدود 70 درصد آنها در محدوده سنی 35 تا 45 سال بودند. تقریبا 75 درصد مراجعه کنندگان را نیز آقایان تشکیل می دادند و عموم خانم ها ترجیح می داند تا به تنهایی به مراکز خدمات خودرویی مراجعه نکنند. بخش عمده مشتریان کارواش افراد متاهلی بودند که ترجیح می دهند تا آخر هفته و یا روزهای تعطیل را برای مراجعه به کارواش انتخاب نمایند. اما بخشی دیگر از مشتریان کارواش را رانندگان تاکسی و یا تاکسی های اینترنتی تشکیل می دهند که صبح زود قبل از شروع به کار را برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان خود را انتخاب می کنند.

با توجه به موارد ذکر شده، این کارواش برای جذب مشتریان بیشتر در طول هفته می تواند نیچ مارکت خود را بر روی خانم های خانه دار قرار دهد تا بتواند افراد بیشتری را جذب نماید. برای این منظور به فضایی مناسب جهت زمان انتظار این افراد در نظر بگیرد. همچنین می تواند با ارائه برنامه های اقتصادی تعداد بیشتری از خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی را جذب نماید.

پیشرو پاکران با بهره گیری از تیم حرفه ای و با تجربه آماده ارائه انواع برنامه تبلیغاتی و مارکتینگی برای مراکز خدمات خودرویی و کارواش ها می باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر وهماهنگی جهت بازدید حضوری با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید