پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش زمستانه

چرا استفاده از کارواش در فصول سرد اهمیت بیشتری دارد؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

بسیاری از افراد با توجه به بارش های بیشتر در فصول سرد کمتر از کارواش و خدمات کارواشی استفاده می نمایند. اما باید دقت داشت که یکی از بزرگترین اشتباهات دارندگان خودرو همین مورد است. این امر در شهرهایی که آلودگی هوای بیشتری دارد اهمیت دو چندان دارد. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی اهمیت شستشوی خودرو در فصول سرد و چرایی آن بپردازیم.

اهمیت شستشوی بدنه خودرو در زمستان

اگرچه بارش های معمولی می تواند خودرو ها را شستشو بدهد اما در شهرهای بزرگ صنعتی مانند تهران و اصفهان که آلودگی هوای زیادی دارند، این بارش های تبدیل به بارش های اسیدی می شود. البته با توجه داشت که این اسید بسیار ضعیف است و به تدریج و با تعداد دفعات بالا اثر واقعی خود را نشان می دهد.

بارش های اسیدی و باقی ماندن آن بر روی بدنه خودرو ها، لایه محافظ رنگ را از بدنه خودرو برمی دارد. این امر در مدت زمان طولانی و با گذشت زمان موجب از بین رفتن رنگ خودرو می شود. از سوی دیگر و با از بین رفتن رنگ بدنه، فرسودگی و خوردگی ایجاد می شود.

باید دقت داشت که این امر تدریجی است و گاها به صورت کامل غیر ملموس خواهد بود. با توجه به نکته ای که اشاره شد و به توصیه کارشناسان و متخصصان صنعت خودرو، بهتر است اگر خودرو در معرض بارش قرار داشته است، پس از اتمام آن و در اسرع وقت به کارواش و یا مراکز ارائه خدمات خودرو مراجعه نموده و خودرو را شستشو دهید.

دقت داشته باشید که شستشوی خودرو در منازل و یا فضاهایی به غیر مراکز تخصصی خودرو، آسیب های جدی به محیط زیست وارد می نماید. عموما کارواش ها و یا مراکز تخصصی از سیستم های تصفیه آب استفاده می نمایند و این مهم از ورود آلودگی ها به محیط زیست و انتشار آن جلوگیری می نماید.

اهمیت زیرشویی بیشتر از همیشه

قسمت زیرین خودرو جایی است که بسیار کمتر دیده می شود و از همین رو کمتر از سایر نقاط مورد توجه قرار می گیرد. حال آنکه در فصول سرد و با تردد در خیابان ها و یا جاده ها، شن، ماسه و نمکی که بر روی سطح پاشیده می شود به این بخش چسبیده و به مرور فرسودگی به وجود می آورد.

اگر که آلودگی های روی سطح بدنه به رنگ آسیب وارد می نماید اما آلودگی های زیرین خودرو به متعلقات موتوری آسیب وارد می نماید که علاوه بر هزینه های بسیار بالا می تواند موجب خسارت و آسیب های جدی به سرنشینان گردد.

استفاده از لنس زیرشویی 3 نازله، یکی از مطمئن ترین و ساده ترین روش های شستشوی بخش زیرین خودرو است. این لنس سبک و ارگونومیک بدون استفاده از چال و یا جک و در همان جایگاه شستشو قابل استفاده می باشد.

کلام آخر

برای حفظ کیفیت خودرو و افزایش طول عمر آن بهتر است علاوه بر داشتن برنامه منظم برای شستشوی خودرو، در فصول سرد و پس از بارش باران و یا برف حتما به کارواش مراجعه نموده و خودرو را شستشو دهید. در این بین کارواش های اتوماتیک که واکس محافظ بدنه را پس از شستشو بر روی خودرو پاشش می نماید عملکرد و نتیجه بهتری خواهند داشت.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید