پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

چرا بهتر است در کارواش از تجهیزات جدید و مدرن استفاده نماییم؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

با پیشرفت علم و تکنولوژی، گجت ها و ابزارها به جهت تسریع و سهولت در کارها اختراع و به بازار ارائه شده است. صنعت کارواش و شستشوی خودرو نیز از این پیشرفت جا نمانده است. امروزه ابزارها و تجهیزات مدرن و جدیدی برای شستشوی خودرو به بازار ارائه شده است که علاوه بر تسریع در فرآیند شستشو موجب بالا رفتن کیفیت شستشوی خودرو نیز می گردد. در این بین کشورهای دارای تکنولوژی همچون آلمان با ارائه لوازم و تجهیزات جدید و خلاقانه در بازار پیشرو بوده اند. در این مقاله سعی شده است تا با بررسی یکی از این تجهیزات پرداخته و به چرایی استفاده از آن پاسخ دهیم.

چرا باید از لنس دوقلو استفاده نماییم ؟

یکی از تجهیزات جدید و خلاقانه ای که در سالهای اخیر به بازار نظافت صنعتی معرفی شده است ست لنس دو قلو است. این ابزار و تجهیز کاربردی قابلیت پاشش فوم و آبکشی با آب فشار قوی را داراست. این ابزار با اتصال به واترجت یا در اصطلاح پمپ کارواش می تواند هم کف خروجی مناسب تولید نموده و هم آبکشی نهایی را صورت دهد.

این ست بدون نیز به هیچ تجهیز اضافی همچون مخزن های فوم ساز مرسوم در کارواش ها می تواند با استفاده از انژکتور طراحی شده، آب را با مواد شوینده ترکیب نموده سپس با مکش هوا از قسمت جلویی لنس و ترکیب آن با مواد شوینده رقیق شده، کف شستشو تولید نماید. این ویژگی سبب می شود که همواره کف برای شستشو آماده استفاده باشد.

از سوی دیگر در روش های قدیم تولید کف، مقداری از مواد شوینده در مخزن باقی می ماند که این سبب ترک خوردگی و پوسیدگی مخزن می شد اما با حذف مخزن در این روش این مشکل نیز به طور کلی مرتفع گردید. این نکته مهم می تواند علاوه بر کاهش هزینه نگهداری از تجهیزات کارواش، زمان تولید و کف را تا 99 درصد کاهش دهد.

تسریع فرآیند شستشو با لنس دوقلو

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، ست لنس دو قلو زمان تولید و استفاده از کف را به صورت چشمگیری کاهش می دهد اما از این تجهیز آلمانی افزایش سرعت بیشتری انتظار می رود. در گذشته از یک لنس یا شیلنگ برای پاشش کف و از لنسی دیگر برای شستشو و آبکشی نهایی استفاده می شد اما طراحان و مهندسین با قرار دادن یک شیر توپی بر روی این لنس امکان کف پاشی و آبکشی را فقط با همین لنس فراهم نموده اند. فقط با چرخ شیر می توانید آب و یا کف را برای شستشو انتخاب نمایید. این قابلیت در کارواش های تاچ لس بیشتر مورد استفاده خواهد بود.

لنس دوقلو
لنس دوقلو

سایر ویژگی ها

از دیگر ویژگی های این ست شستشوی آلمانی، می توان به سبک و ارگونومی بودن آن اشاره نمود. این ویژگی در  استفاده از آن در مدت زمان زیاد برای کاربر و یا کارگران کارواش بیش از پیش مهم خواهد بود. از لنس قابل استفاده تا فشار 200 بار بوده و به راحتی می توان از آن درکنار بوم سقفی و شیلنگ مخصوص کارواش بهره گرفت. از ست لنس دوقلو می توان در صنایع دیگر همچون داروسازی، غذایی و غیره نیز استفاده نمود.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید