پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

چرا کارواش اتوماتیک شستشوی با کیفیت تری دارد ؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش های اتوماتیک استاندارد شستشوی بسیار با کیفیت و دقیق تری نسبت به کارواش های دستی و یا کارواش های مکانیزه دارند. دستگاه های کارواش اتوماتیک به واسطه طراحی حرفه ای، دقیق و مهندسی شده می توانند علاوه بر افزایش سرعت شستشو، نظافت دقیق تری نیز داشته باشد. با گذشت سال های متعدد بعد از طراحی اولین کارواش اتوماتیک امروزه نسل جدید این کارواش ها یعنی کارواش های دروازه ای، کامل ترین و بی نقص ترین شستشو ها را ارائه می دهند. در این مقاله سعی شده است تا بررسی علل شستشوی با کیفیت این سری از دستگاه ها بپردازیم.

شستشوی با کیفیت دستگاه های کارواش دروازه ای

همانطور که گفته شده این سری از دستگاه ها که مدرن ترین و مجهزترین کارواش های اتوماتیک می باشند می توانند شستشوی بهتری نسبت به کارواش های دستی و یا کارواش های تونلی ارائه نماید. متخصصان حوزه نظافت صنعتی با بررسی های ویژگی ها این دستگاه ها، 5 ویژگی مهم را برای این اختلاف سطح شستشو مشخص نموده اند.

کارواش اتوماتیک
کارواش اتوماتیک

5 ویژگی کارواش اتوماتیک که موجب شستشوی با کیفیت می شود.

  1. پیش شستشو مناسب

یکی از ویژگی های کارواش های اتوماتیک که تفاوت عمده در کیفیت شستشو ایجاد می نماید، پیش شستشوی مناسب است. این مرحله از شستشو منظور برداشتن آلودگی های سطحی همچون شن و ماسه های چسبیده به بدنه خودرو و یا فضولات پرندگان انجام می گردد. آب فشار قوی خروجی از نازل های دستگاه به نحوی تنظیم شده است تا ضمن برداشت کامل آلودگی های سطحی از آسیبی به رنگ بدنه و لایه محافظ آن نرساند.

شماره نازل های انتخاب شده برای پیش شستشو نیز به کاهش آب مصرفی کمک شایانی می نماید. کارواش های اتوماتیک با توجه به برنامه شستشوی انتخابی می توانند مصرف آب کارواش را تا 40 درصد کاهش دهند. از این رو کارواش های اتوماتیک حافظ محیط زیست نیز می باشند.

  1. استفاده از برس های نرم و منعطف

برس های فوم نسل جدیدترین نسل برس های کارواش اتوماتیک هستند که بسیار نرم و لطیف می باشند. جذب مواد شوینده به این برس ها و تماس آن با بدنه خودرو می تواند شستشوی عمیق و با کیفیتی را به وجود آورد. این برس ها نه تنها هیچ خط و یا خشی را بر روی رنگ خودرو ایجاد نمی کنند بلکه عملکرد بسیار مناسبی در درخشان تر شدن رنگ خودرو نیز دارند.

  1. فوم و شامپوی مخصوص کارواش اتوماتیک

از دیگر عوامل مهم شستشوی با کیفیت کارواش های اتوماتیک، مواد شوینده استاندارد آنها می باشد. بسیاری از کارواش های دستی به منظور کاهش هزینه های جاری، از مواد شوینده غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده می نمایند. از این رو پس از چند بار استفاده از خدمات این کارواش ها،  رنگ خودرو کدر و لایه محافظ آن از بین می رود. اما کارواش های اتوماتیک به منظور حفظ سلامت و کیفیت برس های دستگاه خود از مواد شوینده استاندارد و با کیفیت بالاتری استفاده می نمایند. استفاده از این مواد شوینده موجب می گردد تا علاوه بر شستشوی با کیفیت تر، رنگ خودرو نیز دچار آسیب نشود.

کارواش اتوماتیک بام لند

  1. پاشش واکس بدنه خودرو

از دیگر ویژگی های کارواش اتوماتیک پاشش واکس بدنه خودرو است. این واکس که استفاده از در کارواش های دستی امکان پذیر نیست، موجب درخشندگی بدنه خودرو، جلوگیری از آسیب به رنگ در برابر اشعه های خورشید و تمیز ماندن خودرو در مدت زمان بیشتر می گردد.

  1. خشک کن های اتوماتیک

در کارواش های دستی، خشک کردن بدنه خودرو به وسیله پارچه و یا حوله صورت می گیرد که می توانند آلودگی را دوباره بر روی بدنه خودرو قرار دهند و یا لکه های آب را بر آن باقی بگذارند اما خشک کن های اتوماتیک به کمک باد تمام آب باقی مانده بر روی بدنه خودرو را برداشته و هیچ لکه بر روی آن باقی نمی گذارد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید