پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

چگونه فضای کارواش خود را بهینه سازی کنیم ؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش و مجموعه های خدمات خودرویی از جمله مشاغلی هستند که به فضایی بزرگ و کافی جهت گردش خودرو در محوطه نیاز دارند. از آنجایی که با افزایش سابقه کار کارواش به تدریج تعداد مشتریان و مراجعه کنندگان افزایش می یابد کارواش داران همواره با مشکل فضای مناسب برای خودرو های ورودی مواجه هستند.

برای رفع این مشکل از دو طریق می توان اقدام نمود. روش اول که غالبا با محدودیت های زیادی مواجه است، اجاره و یا خرید فضای های اطراف کارواش است. این امر عموما در شهرهای بزرگ و پر تراکم امکان پذیر نیست. از سوی دیگر حتی با وجود امکان این افزایش، هزینه های کارواش را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد.

اما در روش دوم که مقرون به صرفه ترین روش و در عین حال کارآمدترین آنها نیز هست، مهندسی سازی و استفاده بهینه از فضای موجود است. این روش علاوه بر بازسازی و مدرن سازی محوطه کارواش، به افزایش بهره وری فضا نیز منجر می شود. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی فعالیت های شرکت پاکران در این زمینه بپردازیم.

فضا سازی و طراحی محوطه کارواش به چه صورتی انجام می گیرد ؟

طراحی فضای کارواش از 4 بخش مختلف تشکیل می شود. تمامی این چهار مرحله از اهمیت زیادی برخوردار هستند. به صورتی که برای اجرای دقیق و استفاده حداکثری از فضای موجود نمی توان از هیچ یک از آنها صرف نظر نمود

  • بازدید از فضای موجود

یکی از مراحل مهم مدرن سازی و بهینه سازی فضای کارواش برداشت و بازدید از فضای موجود است. تیمی شامل کارشناسان فنی شرکت به همراه کارشناسان معماری و طراحی از محل اجرای طرح بازدید کرده و با استفاده از ابزار دقیق اندازه گیری های لازم را صورت می دهند.

  • طراحی دو بعدی و نقشه جانمایی

پس از برداشت و اندازه گیری های صورت گرفته، طی چند جلسه بین کارشناسان فنی کارواش، کارشناسان طراحی و معماری و همچنین تیم اجرایی فضا سازی، بهترین چیدمان برای بهینه سازی فضای کارواش با توجه به نیازهای مالک کارواش و منطقه ای که کارواش در آن قرار گرفته انتخاب می گیرد. سپس با ابعاد و اندازه دقیق نقشه جانمایی طراحی و آماده می گردد. در این مرحله تمامی تجهیزات و لوازم کارواش که به افزایش سرعت و بهره وری کمک می کند در نظر گرفته می شود.

  • طراحی سه بعدی و بررسی نهایی ترافیک

پس از اتمام نقشه جانمایی تیم مهندسی نقشه نهایی را به صورت 3 بعدی اجرا نموده و در شرایط مختلف ترافیکی بررسی و در صورت لزوم تغییراتی در طرح ایجاد می نماید. این مدل علاوه بر درک بهتر از محیط طراحی شده به روند حرکتی خودرو ها در کارواش نیز کمک می نماید.

  • اجرای طرح ارائه شده

آخرین مرحله از طراحی و بهینه سازی محوطه کارواش به تخمین هزینه نهایی و اجرای آن اختصاص دارد. ابتدا با توجه به مواد و متریال لازم در طرح هزینه اجرا برآورد شده و سپس تیم تخصصی و حرفه ای آن را اجرا می نمایند.

شرکت پیشرو پاکران با توجه به سال ها تجربه راه اندازی کارواش های مکانیزه و کارواش های اتوماتیک، شناخت نیاز های کارواش و مراجعه کنندگان آن، آماده ارائه انواع طرح ها و نقشه های مدرن سازی، بهینه سازی و فضا سازی متناسب با کسب و کار شما می باشد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید