پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

کارواش اتوماتیک دروازه ای یا کارواش تونلی

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

سیستم های نظافت صنعتی و مشخصا کارواش ها در سال های اخیر به صورت چشمگیری رشد و پیشرفت داشته اند. این رشد در صنعت موجب گردیده است تا بیش از پیش زندگی ما به سمت مکانیزه شدن پیش برود. امروزه در اکثر کشورهای صنعتی و پیشرفته بیشتر مراحل نظافت های صنعتی به وسیله ربات ها و دستگاه ها پیشرفته صورت می گیرد تا علاوه بر کاهش هزینه های نیروهای انسانی، سرعت، دقت و کیفیت آن نیز بالاتر رود.

کارواش ها و مراکز ارائه خدمات نظافتی نیز از این مهم استثنا نبوده و امروز کارواش های اتوماتیک دروازه ای و یا تونلی جایگزین کارواش های مکانیزه و سنتی شده اند. این رقابت تا جایی پیش رفته است که امروزه مراکز و کارواش های سنتی کمتر مورد استقبال قرار می گیرند. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی کارواش های اتوماتیک پرداخته و مزیت های هر کدام را ذکر نماییم.

انواع کارواش های اتوماتیک

همانطور که اشاره شد کارواش های اتوماتیک را می توان به دو دسته کلی کارواش های تونلی و کارواش های دروازه ای تقسیم نمود. در کارواش های تونلی خودرو به وسیله نوار نقاله یا همان کانوایر در داخل مسیر کشیده شده تا مراحل شستشو و خشک کردن تکمیل شود. اما در کارواش های رباتیک دروازه ای خودرو بر روی پلتفرم به صورت ثابت قرار می گیرد و رباتی که به صورت یک یو بر عکس طراحی شده است از روی خودرو عبور می کند. این ربات قابلیت آن را دارد تا در هر بار عبور از روی خودرو یک و یا بخشی از یک عملیات شستشو را انجام دهد.

تمامی عملیات و مراحل یک شستشو در کارواش های اتوماتیک تونلی و دروازه ای یکسان است اما فقط تفاوت این دو سیستم شستشو را می توان به تعداد شستشو در ساعت نسبت داد. کارواش های دروازه ای حداکثر و در بهینه ترین حالت ممکن تا 16 خودرو را در ساعت شستشو می دهند. این درحالی است که کارواش های تونلی با توجه به طول تونل شستشو و مراحل در نظر گرفته شده برای یک نظافت می توانند تا 137 خودرو در ساعت را شستشو دهند.

در واقع هر یک از این دستگاه های کارواش اتوماتیک به منظور کاربری متفاوتی طراحی و ساخته شده اند از این بهتر است د رهنگام خرید و راه اندازی آن به تمامی مزایا و معایب هر کدام توجه نموده تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

مزایای کارواش دروازه ای

از مهم ترین مزیت های کارواش های دروازه ای مساحت مورد نیاز جهت راه اندازی آن است. این دستگاه ها را می توان در 50 متر مربع نصب و مورد بهره برداری قرار داد. از دیگر مزیت های این دستگاه ها می توان به نصب و بهره گیری از خشک کن های اتوماتیک، پاشش واکس بدنه و برس های رینگ شویی اشاره نمود. از آنجایی که در این سیستم شستشو، خودرو ثابت بوده و دستگاه حرکت می کند، استهلاک نوار نقاله و کانوایر نیز وجود نخواهد داشت. این دستگاه برای کارواش هایی که حداکثر 120 خودرو در روز شستشو می دهند بسیار مناسب و اقتصادی خواهند بود.

کارواش اتوماتیک تونلی
کارواش اتوماتیک تونلی

کارواش های تونلی

این مدل از کارواش های اتوماتیک به منظور استفاده در بنگاه های اقتصادی بزرگ، کارخانه های تولیدی خودرو و مراکز تجاری طراحی و ساخته شده است. در کارواش های تونلی با توجه به طول تونل، تعدادی خودر پشت سر هم شستشو و خشک می شوند و سپس به خارج از آن هدایت می گرند. این سیستم شستشو قابلیت شخصی سازی مراحل شستشو را نیز دارد و می توان با توجه به کاربری، بخشی از مراحل آن را کاهش و افزایش داد.

کارواش تونلی
کارواش تونلی

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، استفاده از کاتالوگ های شرکت و یا مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان فروش شرکت پیشرو پاکران در تماس باشید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید