پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش ماشین سنگین

کارواش های اتوماتیک، بهترین و کامل ترین گزینه شستشوی خودرو های سنگین

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

خودروهای سنگین به علت حضور زیاد در جاده و مسیر ها و همینطور به واسطه برخورد با آلودگی هایی همچون گرد و خاک، جرم و آلودگی های جاده، روغن و آلودگی های هوا و همچنین در معرض باد و باران قرار گرفتن از آسیب پذیر ترین خودرو ها هستند. این مورد زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که با من توجهی و یا بی توجهی رانندگان همراه گردد . عدم نظافت و توجه به بدنه این خودرو ها می تواند در بلند مدت آسیب های جدی و پوسیدگی در پی داشته باشد. در این بین استفاده از شیوه های سنتی شستشو و مراقبت از خودرو منجر به صرف زمان زیاد و گاها هزینه های بالا می گردد. در کنار موارد اشاره شده، مصرف بالای آب و برق نیز خطرات زیست محیطی در پی خواهد داشت. از این رو کارشناسان حوزه حمل و نقل استفاده کارواش های اتوماتیک ماشین سنگین را اکیدا توصیه نموده اند. این کارواش ها علاوه بر صرفه جویی در زمان و مواد مصرفی، کیفیت بالایی در شستشو نیز دارند.

کارواش اتوماتیک ماشین سنگین

کارواش ماشین سنگین به مانند کارواش های خودرو های سواری در دو مدل متحرک (دروازه ای) و ثابت (تونلی) در بازار موجود می باشند. کارواش های دروازه ای ماشین سنگین بسیار مشابه کارواش های دروازه ای خودروهای سواری است. با این تفاوت که برخی از گزینه ها و آپشن های کارواش های اتوماتیک سواری را ندارند. اما به طور کلی از نظر نحوه شستشو و حرکت بر روی خودرو یک فرآیند را طی می کنند.

اما کارواش های تونلی ماشین های سنگین با کارواش های تونلی سواری شوی بسیار متفاوت است . در کارواش های تونلی معمولا خودرو توسط یک نوار نقاله در طول تونل کشیده شده و شستشو می گردد اما در کارواش های تونلی ماشین سنگین این تفاوت وجود دارد که خودرو باید در طول مسیر رانده شود. زمان شستشوی خودرو نیز با سرعت حرکت خودرو کم و یا زیاد می گردد.

کارواش های اتوماتیک ماشین سنگین به روش دیگری نیز دسته بندی می شوند. کارواش های برس دار و کارواش های بدون برس. کارواش هایی که به برس مجهز شده اند عموما برای شستشوی خودرو هایی مانند اتوبوس و یا مینی بوس طراحی و ساخته شده اند. باید توجه داشت که این دستگاه برای شستشوی ماشین های سنگینی همچون تراکتور، بولدوزر و غیره مناسب نیستند.  به مظور شستشوی این خودرو ها، کارواش های بدون برس طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه ها با فشار بالای آب  می توانند به خوبی این خودرو ها را شستشو و نظافت نمایند. از این رو می بایست قبل از تجهیز کارواش خود، در انتخاب دستگاه های مورد نظر خود مشاوره بیشتری داشته باشید. شرکت تجهیز و توسعه پیشرو پاکران  با تکیه بر سال ها تجربه در امور راه اندازی انواع سیستم های شستشو و نظافت خودرو آماده ارائه کلیه خدمات ( از مشاوره تا نصب و راه اندازی) می باشد.

کارواش ماشین سنگین
کارواش ماشین سنگین

سیستم تصفیه و بازگشت آب در کارواش ماشین سنگین

به طور کلی، شستشوی خودرو های سنگین آب زیادی را نیاز دارد اما در این بین شستشو این خودروها به روش سنتی مصرف آب را تا پنج برابر کارواش های اتوماتیک افزایش خواهد داد. اگرچه کارواش های اتوماتیک مصرف آب را به صورت چشمگیری کاهش داده است اما بهتر است با نصب سیستم تصفیه آب و بازگرداندن آب به این چرخه شستشو در همین مقدار مصرف نیز صرفه جویی صورت گیرد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید