پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

کارواش هوشمند چگونه کار می کنند؟

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

امروزه هوشمندسازی به تمامی کسب و کارها نفوذ کرده است. این پیشرفت تا جایی گسترش یافته است که در کشورهای توسعه یافته بسیاری از کارها توسط ربات ها و به کمک اینترنت انجام می گردد. این روند در زمینه کسب و کارهای مرتبط با خودرو نیز به سرعت در حال پیشرفت است. امروزه بسیاری از خدمات خودرو به صورت اینترنتی انجام می گیرد. خدماتی همچون تعویض روغن، تعمیرات در محل، تعویض باتری خودرو و یا دیگر خدمات خودرویی به صورت اینترنتی نوبت دهی می شوند و با مراجعه در وقت تعیین شده، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت ارائه می دهند.

در کنار خدمات ذکر شده، کارواش ها و مراکز خدمات خودرویی نیز به این سمت پیش رفته اند تا با ارائه نوبت های اینترنتی بتواند زمان انتظار خودروها را کاهش داده و همچنین از تمرکز خودروها در ساعات پیک کاری جلوگیری نمایند.

در کنار نوبت دهی اینترنتی امروزه کارواش های مدرن اروپایی، با استفاده از اپلیکیشن های طراحی شده برای تلفن های هوشمند می توانند خدمات خود را دریافت نمایند. کارواش های اتوماتیک نصب شده در این کشورها با استفاده از اینترنت و اطلاعات دریافتی از مشتری به صورت کاملا مکانیزه و اتوماتیک، برنامه درخواستی مشتری را اجرا و مبلغ را از کیف پول اعتباری مشتری برداشت می نمایند.

چرا باید کارواش خود را هوشمند کنیم ؟

1.کاهش زمان انتظار خوردوها

در بسیاری از موارد دیده شده است که مراجعه کنندگان با توجه به صف تشکیل شده در کارواش ها و تعداد خودرو های در حال انتظار کارواش را ترک می نمایند. یا از سوی دیگر با افزایش تعداد خودرو ها در صف انتظار، کیفیت خدمات خودرویی نیز کاهش یافته که موجب ناراحتی و نارضایتی مشتریان می شود. با استفاده از جدول زمان بندی و مشخص شدن زمان پیک کاری در کارواش ها و همچنین ارائه برنامه های تشویقی و تخفیف های زمان بندی شده می توان از تراکم خودرو ها جلوگیری نمود. این امر با استفاده از برنامه های مدیریتی به راحتی میسر و امکان پذیر می باشد.

2.کاهش نیرو انسانی و هزینه های آن

از سوی دیگر بسیاری از نارضایتی ها در کارواش ها به علت خطاهای انسانی می باشد. کیفیت شستشوی پایین، ایجاد خط و خش بر روی بدنه خودرو، تنظیم نبودن فشار آب و فاصله نازل تا بدنه و … همگی از خطاهای نیروی انسانی کارواش است. هوشمند سازی کارواش های اتوماتیک تا 50 درصد و کارواش های مکانیزه تا 20 درصد می تواند تعداد نیروهای انسانی و میزان تعداد و تکرار خطاها را تا 70 درصد کاهش دهد. باید دقت داشت که کاهش تعداد نیروی انسانی به صورت چشمگیری در کاهش هزینه های کارواش تاثیر مستقیم دارد و این می تواند به درآمد بیشتر یک مرکز ارائه خدمات نظافت خودرویی کمک شایانی نماید.

3.ایجاد کیف پول های اعتباری

از دیگر مزیت های اپلیکیشن های کارواش می توان به ایجاد کیف پول های اعتباری اشاره نمود. با استفاده از این قابلیت مشتریان مجموعه ابتدا کیف پول خود را شارژ نمود و در طی مدت زمان از آن استفاده می نمایند. در این صورت شما ابتدا مقداری پول از مشتریان خود دریافت نموده و ممکن است در ماه های آینده خدمات به آنها ارائه نمایید.

4.ارائه خدمات زمان بندی شده

در بسیاری از کارواش های اروپایی با استفاده از برنامه های کاربردی بسته های خدماتی زمان بندی شده ارائه می نمایند. به صورتی که در ازای مقدار مشخصی، مشتریان می توانند به تعداد دفعات دلخواه از خدمات نظافتی خودرو در طول یک ماه استفاده نمایند. اگرچه با این برنامه اینطور به نظر می رسد که کارواش دچار ضرر و زیان خواهد شد اما تجربه نشان  داده است که بیش از 80 درصد این برنامه های زمان بندی شده به سود ارائه کنندگان آن خواهد بود.

شرکت پیشرو پاکران، از پیشگامان هوشمند سازی کارواش ها ضمن نصب و راه اندازی انواع کارواش اتوماتیک اروپایی و تجهیزات کارواش، آماده ارائه انواع خدمات هوشمند سازی و مکانیزه کردن خدمات کارواش می باشد. همچنین کارشناسان متخصص بخش فروش آماده پاسخگویی و خدمات مشاوره رایگان به شما عزیزان خواهند بود.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید