پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

کاهش حوادث احتمالی در کارواش و مدیریت آن

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

در هر کسب کاری، بروز حوادث و اتفاق هایی که مشتریان را ناراضی می کند اجتناب ناپذیر است. اما با مدیریت هوشمندانه و برخورد صحیح، دقیق و به موقع می توان بروز حوادث و یا هزینه های آن را کاهش داد. هرچند مدیریت و برخورد مناسب می تواند از یک حادثه تلخ، مشتری وفادار بسازد اما باید توجه داشت بهتر است قبل از بروز هر حادثه ای از آن پیشگیری نمود. در این مقاله سعی کرده ایم تا به شیوه درست جلوگیری از حوادث و مدیریت آن بپردازیم.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

باید توجه داشت که همواره بهترین و به صرفه ترین راه در برخورد با هر حادثه ای، جلوگیری از به وجود آمدن آن است. در مورد حوادث ممکن در کارواش ها نیز به همین صورت است. آموزش صحیح نیروی انسانی کارواش از لحظه تحویل خودرو تا انتهای شستشو می تواند از هرگونه حادثه و یا حتی اشکال های کوچک در شستشوی اتومبیل جلوگیری نماید.

در صورت بروز حوادث چه باید کرد ؟

همانطور که در این مقاله بارها اشاره شد، پیشگیری از حوادث بهترین گزینه است اما در صورت بروز آن می توان با 6 گام و روش زیر آن را مدیریت نمود.

  1. داشتن نیروی پاسخگو

وجود سرپرست نیروی انسانی در کارواش از ضروری ترین نکات مدیریت کارواش است. نیروی پاسخگوی آموزش دیده می تواند ضمن حفظ آرامش، مشکل پیش آمده را مدیریت و حل نماید.

  1. پیش بینی دستورالعمل های مختلف

برخی از حوادث در کارواش کاملا قابل پیش بینی است. حوادثی همچون شکستگی برف پاکن، آسیب دیدن آینه ها ( به ویژه آینه های برقی) و یا ایجاد خط و خش بر روی رنگ بدنه خودرو از موارد اجتناب ناپذیر است. پس می توان قبل از بروز آن دستورالعمل مناسب برای هریک را پیش بینی نمود. این دستورالعمل به نیروی انسانی شاغل در کارواش امکان حل سریع مشکلات را خواهد داد.

  1. گردآوری سریع اطلاعات حادثه

بهتر است قبل از هرگونه تغییر در محل حادثه، اطلاعات کافی از آن جمع آوری نمود. اطلاعاتی همچون نحوه بروز آن، عکس و یا فیلم مربوطه می تواند علاوه بر در مستند سازی و یا ارائه مدارک به بیمه کمک نماید.

  1. سرعت در پاسخگویی

قطعا پس از بروز هر حادثه ای در کارواش، نارضایتی مشتری و صاحبان خودرو به وجود خواهد آمد . این مهم می تواند به از دست رفتن چندین مشتری بیانجامد. از این رو بهتر است در اولین فرصت از مشتری دلجویی شده و وی را در جریان مراحل پیگیری قرار دهید.

  1. مستند سازی و پیشگیری از حوادث مشابه

جمع آوری مدارک و مستند سازی آنها علاوه بر ارائه به شرکت های بیمه ، کاربرد مهم دیگری نیز دارد. جلوگیری از پیشامد حادثه ای مشابه و استفاده از این مستندسازی برای آموزش های بعدی حتی می تواند از ارائه مدارک به شرکت های بیمه نیز مهم تر باشد.

  1. استفاده از بیمه های مسئولیت

شاید امروزه به دلیل افزایش قیمت های خودروها، کارواش ها و بنگاه های اقتصادی کوچک قادر به تامین هزینه ها و خسارت های احتمالی نباشند. از این رو به همه کارواش ها و مراکز ارائه خدمات خودرویی اکیدا توصیه می شود تا از بیمه های مختلف استفاده نماید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید