پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
راه اندازی کارواش اتوماتیک

14 گام برای راه اندازی یک مجموعه کارواش – مرحله اول

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

راه اندازی کارواش می تواند کسب و کاری جالب و سود آور باشد که برای افراد علاقه مند سرگرم کننده نیز می باشد. راه اندازی چنین کاری نیازمند انجام اقداماتی می باشد که مرحله به مرحله از برنامه ریزی گرفته تا راه اندازی و توسعه کار، باید انجام پذیرد. با داشتن مکان مناسب، بازاریابی خوب و ارائه خدمات ویژه می توان مشتریان زیادی را که در پی شستشویی سریع، کارآمد و با قیمت مناسب هستند، جذب نمود. با این حال، راه اندازی یک مجموعه شستشوی ماشین نیاز به یک سرمایه گذاری مناسب، برنامه ریزی خوب و توجه به جزئیات دارد تا بتواند کاری سودآور باشد. راه اندازی کارواش اتوماتیک دارای 14 گام می باشد که به سه بخش تقسیم شده اند. این سه مرحله کلی شامل برنامه ریزی اولیه، راه اندازی مجموعه و در مرحله آخر توسعه و درآمدزایی بیشتر می باشد که در ادامه شرح داده خواهند شد.

 

مرحله اول: برنامه ریزی برای راه اندازی کارواش اتوماتیک

راه اندازی کارواش اتوماتیک

این مرحله شامل اقدامات اولیه و جمع آوری اطلاعات برای راه اندازی کسب و کار جدید می باشد. در این مرحله اطلاعات لازم برای خرید دستگاه و محل احداث جمع آوری گردیده، سرمایه لازم تامین می شود و بازار و رقیب ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. بدین طریق مقدماتی از کار آماده می شود.

 

 

 

1- تحقیق در مورد این شغل

حتی اگر فرد اطلاعات زیادی در مورد دستگاه کارواش داشته باشد، باز هم لازم است در جریان آخرین روند ها و تکنولوژی ها قرار گیرد. مطالعه و بررسی تکنولوژی های جدید و بازدید از دیگر کارواش ها و روند کاری آن ها بسیار مهم خواهد بود. همچنین دانستن آمار فروش خودرو در منطقه مورد نظر می تواند کمک زیادی در پیش بینی میزان موفقیت نماید. گفتگو با صاحبان این نوع مشاغل و تامین کنندگان تجهیزات کارواش نیز در کسب اطلاعات بیشتر بی تأثیر نیست.

 

2- بررسی بازار رقابتی در منطقه

ارزیابی برای راه اندازی کارواش اتوماتیک

برای شناسایی و ارزیابی بازار رقابت، باید اطلاعات کاملی در مورد سایر کارواش ها به دست آورد. در صورتی که محل کارواش مشخص شده است، می توان تا شعاع ۱۰ کیلومتری را بررسی نمود، در مورد خدمات، قیمت، بازاریابی و تعداد مشتریان هر یک از کارواش ها تحقیق کرد و علت شلوغی برخی کارواش ها را جویا شد که آیا در کنار یک مرکز خرید شلوغ/یک بزرگراه پرتردد واقع شده اند یا خیر.

 

 

3- ایجاد یک نقشه دقیق کاری

نقشه کاری به تامین مالی و بررسی جزئیات کار کمک خواهد نمود. این نقشه باید شامل مقدمه، ارزیابی بازار، توصیف شرکت، سازمان و مدیریت، بازاریابی و استراتژی های فروش، محصولات و خدمات، جذب سرمایه و در نهایت اطلاعات اقتصادی و مالی باشد.

 

4- تامین سرمایه مورد نیاز برای کارواش

دستگاه کارواش اتوماتیکسرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارواش را می توان به وسیله وام های بانکی یا جذب سرمایه گذار تامین نمود.

 

 

 

 

 

5- انتخاب محل مورد نظر برای راه اندازی کارواش

انتخاب محل مناسب برای احداث کارواش بسیار مهم است و می تواند موجب رونق و یا به خطر انداختن موقعیت کاری گردد. یک محل مناسب می تواند در نزدیکی مرکز خرید، محلی با ترافیک بالا، منطقه مسکونی و یا جاده ای با دسترسی آسان بوده و دارای موقعیتی ویژه برای رشد کسب و کار و فضایی بزرگ برای صف و تجمع خودرو ها باشد.

 

 

مرحله دوم: راه اندازی و بازگشایی کارواش

مرحله سوم: توسعه و درآمد زایی

 

 

لینک های مفید:

دستگاه کارواش اتوماتیک : فهرستی از دستگاه های نظافتی

دیدگاه ها

 1. فروردین 20 1397 at 12:50 ق.ظ
  admin

  سلام ممنون از رهنماييتون. يه سوال؟
  براي راه اندازي يه كارواش اتومات ٢٠٠٠ متري چقدر سرمايه لازمه

  1. فروردین 20 1397 at 8:11 ق.ظ
   admin

   سلام. با تشکر از شما.
   جهت راهنمایی از قیمت دستگاه ها و هزینه لازم جهت راه اندازی یک کارواش،‌ لطفا با شماره 88999400-021 تماس حاصل فرمایید.

 2. خرداد 18 1397 at 9:54 ق.ظ
  admin

  مشاوره جهت بیزنس کارواش

  1. خرداد 19 1397 at 8:35 ق.ظ
   admin

   سلام
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از دستگاه های کارواش، با شماره 88999400-021 تماس بگیرید.

 3. مهر 21 1397 at 2:57 ب.ظ
  admin

  برای راه اندازی یه کارواش اتوماتیک با مساحت ۱۰۰۰متر چقدر سرمایه اولیه لازم است

  1. مهر 21 1397 at 2:59 ب.ظ
   admin

   با سلام. لطفا جهت راهنمایی در مورد دستگاه کارواش و هزینه های آن با تلفن 88999400-021 تماس بگیرید.

نظرتان را با ما در میان بگذارید