پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

3 دلیل مهم برای انتخاب کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

امروزه با توجه رشد و پیشرفت کارواش های اتوماتیک و در کنار آن ارتقای کیفی تجهیزات کارواش، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی کارواش داران، انتخاب بین کارواش های اتوماتیک و یا کارواش های مکانیزه است. دلایل متعدد و مختلفی برای انتخاب کارواش اتوماتیک وجود دارد که عدم آشنایی کافی صاحبان خودرو با این دلایل سبب شده است تا کارواش اتوماتیک کمتر مورد توجه قرار گیرد. بررسی این دلایل می تواند موجب انتخاب صحیح تر و اقتصادی تر برای هر دو گروه صاحبان کارواش ها و  مالکان خودرو به وجود آورد.

راه اندازی کارواش مدرن

از بین این علت ها می توان به شستشوی بهینه و اقتصادی، حافظ محیط زیست بودن، مصرف بهینه آب و برق و همچنین ارائه برنامه های مختلف شستشو اشاره نمود. شاید هر یک از این دلایل برای انتخاب سیستم شستشوی اتوماتیک کافی باشد اما در این مقاله سعی شده است که در کنار این موارد به بررسی 3 دلیل اصلی و عمده انتخاب کارواش اتوماتیک بپردازیم.

چرا کارواش اتوماتیک…؟

با وجود پیشرفت چشمگیر تجهیزات و لوازم شستشوی خودرو و استفاده از آنها در کارواش های مکانیزه و یا سنتی اما کارواش اتوماتیک همچنان بهترین گزینه برای نظافت اتومبیل می باشند. در این بین شاید برای کارواش های سطح شهر دستگاه های دروازه ای پر کاربرد تر کارواش های تونلی باشد چرا که این دستگاه های مدرن و جدید، استهلاک کمتری دارند. در کنار تمامی موارد اشاره شده ، ایمنی ، کیفیت و سرعت بالای شستشو مهم ترین دلایل انتخاب کارواش اتوماتیک می باشند.

کارواش اتوماتیک
کارواش اتوماتیک
  1. ایمنی دستگاه های کارواش اتوماتیک

شاید دستگاه های ابتدایی و اولیه ساخته شده برای شستشوی خودرو ها دارای سطح ایمنی پایینی بودند اما با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در طی سال های گذشته، امروزه کارواش های اتوماتیک استاندارد قطعا یکی از ایمن ترین شستشوی های را ارائه می دهند. دستگاه های استاندارد دارای سنسور های ایمنی متعدد مکانیکی و الکترونیکی می باشند . این سنسور ها به صورت مکمل عمل می کنند و در صورت اشکال در عملکرد یکی دیگری از بروز هر حادثه ای پیشگیری لازم را به عمل می آورد. در بین دستگاه های استاندارد موجود در بازار، کارواش های اتوماتیک اروپایی بالاترین سطح از ایمنی را دارا می باشند.

  1. کیفیت بالای شستشو

یکی از دلایل انتخاب کارواش های اتوماتیک، کیفیت بالای شستشوی آنهاست. این ربات هایی نظافتی با دقت ویژه و دقیق می توانند تمامی سطح خودرو را به صورت یکنواخت نظافت نمایند. در کنار شستشو آبکشی دستگاه های اتوماتیک قابلیت پاشش واکس های مختلف را نیز دارا می باشند که این مهم می تواند از لایه کوتینگ خودرو محافظت نمایند. پاشش واکس بدنه در کارواش های دستی و مکانیزه فقط به کمک ابزار های مخصوص قابل اجراست که البته به دلیل پاشش دستی آن بر روی سطح خودرو این عمل با کیفیت صورت نمی گیرد.

  1. شستشوی سریع

در پایان می توان گفت شاید مهم ترین دلیل انتخاب کارواش های اتوماتیک، سرعت بالای شستشو باشد. شستشو خودرو با دستگاه های اتوماتیک با توجه به برند، مراحل شستشو ، سایز خودرو و برنامه انتخابی بین 3 تا 12 دقیقه زمان نیاز دارد. این در حالی است که کارواش های دستی بدون در نظر گرفتن زمان پاشش واکس حداقل به 15 دقیقه زمان شستشو نیاز خواهند داشت. انتخاب کارواش اتوماتیک با توجه سرعت بالای آن موجب افزایش تعداد شستشو خودرو برای کارواش داران و کاهش زمان انتظار برای مالکان خودرو خواهد شد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید