پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

5 راهکار برای رونق کسب و کار در کارواش

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

در هر کسب و کاری، پس از یک شروع خوب و رونق شاهد افول خواهیم بود. یکی از مهم دلایلی که این اتفاق برای همه بیزینس ها صورت می گیرد، عدم نوآوری و ارائه خدمات جدید می باشد. امروزه با افزایش تعداد از هر شغلی، افراد به دنبال دریافت بیشترین خدمات در مقابل مناسب ترین هزینه ها می باشند. از سوی دیگر بیزینس های فعال هم علاوه بر حفظ مشتریان فعلی، به دنبال جذب بیشتری نیز هستند. از این رو ما نیز برای رونق کسب و کار کارواش خود نیاز به راهکارهای جدید جهت جذب مشتریان می باشیم. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی 5 راهکار جذاب جذب مشتریان جدید بپردازیم.

اقدامات جذاب حفظ و مشتریان جدید کارواش

  1. راه اندازی کارواش اتوماتیک

اکثر کارواش های ایران از روش های سنتی و مرسوم برای شستشوی خودرو استفاده می کنند. این امر سبب شده تا در تمامی شهرها و تمامی کارواش ها شاهد یک روش مشخص ارائه خدمات باشیم. اما استفاده از کارواش های اتوماتیک علاوه بر بهینه کردن خدمات یک کارواش سبب جذابیت ظاهری آن نیز می شود. در کنار جذابیت که موجب افزایش تعداد مشتریان می شود، این دستگاه ها می توانند سرعت شستشوی یک خودرو را تا 70 درصد افزایش دهند.

  1. استفاده از تجهیزات مدرن کارواش

تجهیزات مدرن و بروز دیگر گزینه جذاب برای مشتریان است. اگرچه این تجهیزات به تنهایی موجب جذب مشتری نمی شود اما افزایش خدمات ارائه شده و یا افزایش سرعت ارائه این خدمات می تواند بر جذب مشتریان جدید تاثیر گذار باشد. تجهیزاتی مانند گان مخصوص صفرشویی از جمله این تجهیزات می باشد.

  1. بهینه شدن اتاق انتظار

یکی از مشکلاتی که در تمامی کارواش های سنتی دیده می شود، زمان طولانی انتظار برای شستشوی خودرو است. این زمان شامل انتظار در صف و همچنین انتظار در زمان شستشو می باشد. از آنجایی که اکثر کارواش های ایرانی فضای مناسبی برای استراحت و انتظار مشتریان در نظر نگرفته اند، این زمان بیش از پیش طولانی به نظر می رسد.

آماده کردن فضای مناسب استراحت مشتریان، در کنار ارائه سرگرمی هایی همچون بازی های رومیزی می تواند موجب کاهش زمان انتظار و همچنین جذب مشتری های جدید گردد.

  1. ارائه خدمات تکمیلی

برخی از خدمات کارواش همچون زیرشویی و موتورشویی حرفه ای در برخی از مراکز خدمات خودرویی ارائه نمی گردد . به همین علت، برخی از مشتریان به منظور دریافت این خدمات به مراکز کارواش دیگر مراجعه می کنند. این مهم می تواند سبب شود تا یک مشتری برای همیشه از خدمات سایر مراکز استفاده نماید. استفاده از برخی تجهیزات مانند لنس زیرشویی ، می تواند به حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتری جدید کمک شایانی نماید. این لنس بدون نیاز به فضای مخصوص و مستقل از سایز تجهیزات می تواند به ارائه خدمات زیرشویی بپردازد.

  1. راه اندازی کسب و کارهای کوچک

می توان از با بهینه کردن زمان انتظار مشتریان و مراجعه کنندگان کارواش، درآمد بیشتری برای کسب و کار خود به وجود آوریم. برخی از مشاغلی همچون لوکس فروشی، خدمات تعویض روغن، آرایشگاه، نانوایی و یا سوپرمارکت می تواند ضمن ایجاد سرگرمی به درآمدزایی مجموعه نیز کمک نماید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید