پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

5 ضرورت در هنگام شستشوی خودرو با کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

امروزه مزایای و ضرورت استفاده از کارواش اتوماتیک بر هیچ کس پوشیده نیست. مزایایی همچون کاهش استفاده از مواد شوینده، کاهش چشمگیر آب و برق مصرفی، کاهش نیروی انسانی و مشکلات دیگر عواملی است که هرچه بیشتر استفاده از کارواش اتوماتیک را تبدیل به ضرورت کرده است. اما از سوی دیگر استفاده از کارواش های اتوماتیک نیز ضرورت هایی دارد که باید در هنگام استفاده رعایت گردد.

نکات ایمنی استفاده از کارواش اتوماتیک

رعایت این 5 نکته اگرچه ساده به نظر می رسد اما می تواند از بروز حوادث و مشکلات مختلف جلوگیری نماید و تجربه ای بهتر و لذتبخش تری را برای ما به وجود آورد.

  1. اطمینان از بالا بودن پنجره ها و بسته بودن سقف

اگرچه شاید این مورد ساده به نظر بیایید اما بسیار دیده شده است که افراد بستن کامل شیشه ها و گاها حتی درب خودرو را فراموش کرده اند. در این مواقع ساده ترین مورد خیس شدن داخل خودرو است ولی این اتفاق گاها خسارت های سنگین تری را نیز در پی دارد. گیر کردن برس ها و یا شفت برس می تواند هم به بدنه خودرو و هم به دستگاه کارواش اتوماتیک خسارت وارد نماید.

  1. بررسی اتصالات و بدنه خودرو قبل از شستشو

در مواردی دیده شده است که سپر، آینه ها و یا سایر متعلقات خودرو به مقدار کافی محکم نبوده و یا در پی تصادف هایی که قبلا صورت گرفته خسارت دیده و از حالت طبیعی خارج شده است. این اتفاق نیز به مانند نکته شماره 1 می تواند خسارت هایی را به وجود آورد. به منظور جلوگیری از این اتفاق ها، بهتر از نیروهای خدماتی کارواش در هنگام پیش شستشو، بدنه خودرو را با دقت بیشتری بررسی نمایند تا از بروز خسارت جلوگیری گردد.

  1. استفاده و یا عدم استفاده از ترمز دستی

حتما قبل از ورود به کارواش اتوماتیک از وضعیت استفاده از ترمز دستی اطمینان حاصل نمایید. اما به طور معمول در کارواش های تونلی که خودرو توسط کانوایر کشیده می شود نباید از ترمز دستی استفاده شود چرا که فاصله بین خودرو ها را در تونل کاهش می دهد و منجر به تصادف می گردد. اما در کارواش های دروازه ای باید از ترمز دستی استفاده شود تا در هنگام شستشوی خودرو، اتومبیل جابجا نشود. اگرچه این در عموم کارواش های اتوماتیک صدق می کند اما بهتر است قبل از شروع شستشو از اپراتور سوال گردد تا از بروز حادثه جلوگیری گردد.

  1. جدا کردن برخی از تجهیزات خودرو

تجهیزاتی مانند آنتن خودرو، باربند و یا نبردبان در خودروهای آفرود در کارواش های اتوماتیک استاندارد مشکلی را در شستشوی خودرو به وجود نمی آورند اما بهتر است جهت حصول اطمینان و همچنین افزایش کیفیت شستشو بهتر است این تجهیرات به طور موقت از خودرو جدا و پس از شستشو دوباره به خودرو متصل گردند.

  1. اطمینان از مناسب بودن کارواش اتوماتیک برای خودرو شما

اما شاید نکته اخر یکی از مهم ترین نکات در استفاده از کارواش اتوماتیک، اطمینان از مناسب بودن دستگاه برای خودرو شماست. ارتفاع شستشو برای  کارواش های اتوماتیک اهمیت بسزایی دارد و برخی از این دستگاه ها توانایی شستشو خودرو با ارتفاع زیاد را ندارند و همچنین از سوی دیگر این کارواش های برای شستشوی خودرو های کروکی مناسب نیستند. بنابر این قبل از اقدام به شستشوی خودرو از تمامی موارد اطمینان حاصل نمایید.

کارواش اتوماتیک تونلی
کارواش اتوماتیک تونلی

تمامی موارد ذکر شده مربوط به کارواش های اتوماتیک استاندارد است. استفاده از کارواش های غیر استاندارد می تواند علاوه بر این ضرورت ها، خطراتی را نیز در پی داشته باشد. از این رو بهتر است از کارواش های اروپایی که تمامی نکات و تجهیزات اینمی در آن تعبیه شده است استفاده نمایید.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید