پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
carwash managment

9 نکته طلایی مدیریتی در کارواش

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش یکی از مراکز خدماتی است که دارندگان خودرو در طی ماه تا چندین بار از خدمات آن استفاده می نمایند. هر یک از این مراکز شستشوی خودرو دارای مزایا و معایبی است که با مدیریت صحیح می توان معایب را از بین برده و مزایای آن را بهبود بخشید. از این رو در این مقاله سعی شده است که به بررسی 10 چالش مدیریتی در کارواش ها بپردازیم.

چگونه مدیر موفقی در کارواش باشیم؟

 1. کاهش و مدیریت زمان انتظار

شاید یکی از مهم ترین دلایلی که صاحبان خودرو کمتر به کارواش مراجعه می کنند، زمان انتظار است. این زمان که معمولا بیهوده سپری می شود مشتریان کارواش را کلافه و خسته می کند . مدیریت هوشمندانه کارواش می تواند برای این زمان برنامه ریزی داشته و از این طریق درآمد خود را افزایش دهد. ایجاد کافی شاپ، رستوران، آرایشگاه و یا محیط بازی از جمله مواردی است که می تواند علاوه بر کاهش زمان انتظار، افزایش درآمد را دی پی داشته باشد.

 1. افزایش کیفیت شستشو

یکی دیگر از مسایلی که می تواند نارضایتی مشتریان را در پی داشته باشد شستشوی بی کیفیت خودرو است. باقی ماندن آلودگی بر روی بدنه مخصوصا پس از انتظار زیاد می تواند منجر به از دست دادن یک مشتری شود. داشتن یک نیروی نظارتی و استفاده از تجهیزات مدرن و جدید می تواند از این اتفاق جلوگیری نماید.

 1. نظارت بر عملکرد قسمت های مختلف

  همانطور که در شماره قبلی اشاره شد، نظارت بر عملکرد از درجه اهمیت بالایی دارد. بهتر است این نظارت به صورت مستمر و در قسمت های مختلف باشد . یکی از نظارت هایی که می تواند تا حد زیادی از هزینه های بعدی جلوگیری نماید، نظارت بر صحت و سلامت دستگاه ها و تجهیزات است.

 1. مدیریت و کاهش مصرف آب

امروزه با توجه به بحران آب در کشورهای مختلف از جمله ایران، استفاده بهینه از آب بیش از پیش مورد توجه قرار دارد. استفاده از نازل با زاویه پاشش مناسب ، دقت در شستشو و کاهش زمان استفاده از آب می تواند در مصرف آب تاثیر مستقیم داشته باشد. از سوی دیگر استفاده از سیستم تصفیه آب و استفاده از آب بازگشتی نیز از مهم ترین راهکارهای موجود است.

لنس قابل تنظیم
لنس قابل تنظیم
 1. استفاده بهینه از مواد شوینده

مواد شوینده از مهم ترین آلاینده های اکوسیستم است . این مورد زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که در بسیاری از کارواش های سطح شهر از مواد شوینده غیر استاندارد استفاده می نمایند. بسیاری از کارواش داران به منظور پایین نگه داشتن هزینه شستشو از مواد غیر استاندارد و شستشوی غیر اصولی استفاده می نمایند. از آنجایی که این موارد وارد چرخه محیط زیست می شود، کارشناسان توصیه می کنند تا علاوه بر استفاده اصولی مواد شوینده استاندارد، بر کاهش آن نیز تاکید داشته باشیم.

 1. ارائه برنامه های شستشوی مختلف

تنوع در برنامه های شستشو از مزیت هایی است که یک کارواش می تواند داشته باشد. انتخاب این برنامه ها متناسب با بودجه های مختلف می تواند به مشتری امکان انتخاب و برنامه ریزی دهد. این نکته اگر با قیمت گذاری مناسب همراه شود می تواند، درآمد کارواش را در پی داشته باشد.

مارکتینگ کارواش
مارکتینگ کارواش
 1. تمیز و منظم نگه داشتن محیط

از دیگر مواردی که کمتر در کارواش ها مورد توجه قرار می گیرد، مرتب و تمیز نگه داشتن کارواش ها است. باقی ماندن زباله ها و آلودگی بر روی سطح کارواش از یک سو و از سوی دیگر آشفتگی لوازم و تجهیزات تا حدود زیادی بر مشتریان اثرگذار است. تجهیزات مدرن و جدید همچون بوم سقفی و هولدر های لنس می تواند از این آشفتگی جلوگیری نماید.

 1. مدیریت به روز و مشتری مداری

امروزه اهمیت استفاده از سیستم های مدیریت مشتریان و ساختن مشتری وفادار بر هیچ مدیر مجموعه ای پوشیده نیست . مشتری مداری و ارائه خدمات بهتر به مشتریان وفادار از دیگر نکاتی است که در کارواش ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

مارکتینگ کارواش
مارکتینگ کارواش
 1. مدرن سازی کارواش

بروز نگه داشتن فضای کارواش و آپدیت کردن تجهیزات و لوازم از دیگر نکاتی است که به دلایلی همچون: افزایش سرعت و کیفیت شستشو، ارائه خدمات جدید و زیبایی محوطه کارواش می تواند بر درآمد تاثیر داشته باشد. مجهز کردن کارواش به دستگاه های اتوماتیک ( دروازه ای و یا تونلی) نیز می تواند تاثیر مستقیم و مثبت بر تعداد مشتری داشته باشد.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید