پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

راه اندازی یک کارواش اتوماتیک تونلی

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

با توجه به آلودگی هایی که در طول روز بر روی سطح خودرو ایجاد می شود، شستشوی این وسیله بطور منظم و با کیفیت عالی دارای اهمیت است. استفاده از کارواش اتوماتیک ، راه حل ایده آلی جهت انجام با کیفیت این کار می باشد. این دستگاه ها، بدون دخالت دست و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، آلودگی های بدنه ماشین را از بین می برند. کارواش های اتوماتیک در مصرف آب صرفه جویی نموده و با صرف زمان اندک، کیفیت عالی ارائه می دهند. کارواش تونلی یک مدل از این ماشین شوی ها می باشد که از قابلیت همزمان شستشوی چند خودرو برخوردار است. این کارواش ها، دارای ساختار تونلی بوده و ماشین با حرکت بر روی نوار نقاله آن، به ترتیب مراحل شستشو را طی می نماید.

 

راه اندازی کارواش تونلی

کارواش تونلیبرای راه اندازی یک کارواش اتوماتیک تونلی می بایست چند نکته را مد نظر قرار داد. در وهله اول بهتر است با توجه به مطالب موجود در فضای مجازی و رسانه های دیگر، آشنایی اولیه ای با کارواش تونلی، انواع مدل ها و مزایای هر کدام پیدا کرده و در ادامه راه کار هایی که به یک مجموعه پر سود منجر می شود را یافت. انتخاب مکان مناسب قدم بعدی در این زمینه می باشد. سامانه های انجام عملیات و کانوایر یا همان ریلی که خودرو بر روی آن حرکت می نماید، نیازمند فضای خاص خود می باشند. بنابراین ابعاد محیط کاری باید با ابعاد دستگاه مورد نظر هماهنگ باشد. بعلاوه از نظر موقعیت، مکان در نظر گرفته شده می بایست دسترسی آسان و شرایط کاری مناسبی از نظر تعداد مراجعین داشته باشد. انتخاب محل مناسب و در نظر گرفتن رقبا، در این زمینه مورد توجه است. در نهایت با رعایت موارد ذکر شده و تامین منابع مالی، نوبت به خرید تجهیزات و نصب و راه اندازی آن ها می باشد. تجهیزات خاص مانند براق کننده ها، برس های با کیفیت و سیستم های مخصوص مانند سیستم زیرشویی نیز جهت افزایش سود دهی کار قابل استفاده اند.

 

تجهیزات کارواش تونلی

راه اندازی کارواش تونلی نیازمند تجهیزاتی چون نوار نقاله حرکت دهنده خودرو به سمت جلو، تجهیزات خاص شستشو، واکس خشک کن و آرک شستشوی خودرو می باشد. در ادامه به بررسی از این تجهیزات و انتخاب مناسب هر کدام می پردازیم.

 

کانوایر یا نوار نقاله

نوار نقاله کارواش اتوماتیک تونلیاز مهم ترین بخش های یک کارواش تونلی، نوار نقاله حرکت دهنده وسیله می باشد. در زمان های قدیم، از قلاب نمودن یک زنجیر به جلو ماشین و کشیدن آن در درون تونل استفاده می شد. البته در 50 سال اخیر سیستم های تونلی شستشوی خودرو، به تجهیزات پیشرفته ای مجهز شده بطوریکه وسیله بر روی یک نوار نقاله حرکت می نماید. در انتخاب نوار نقاله مناسب، توجه به عملیاتی بودن آن از هزینه بر بودن این تجهیز مهم تر است. این نوار نقاله بهتر از جنس استیل ساخته شده باشد و قابلیت روغن کاری اتوماتیک داشته باشد. استحکام بالا و قابل اعتماد بودن ساختار نوار نقاله می تواند با جلوگیری از آسیب دستگاه، هزینه های تعمیر و یا از کار افتادگی آن را کاهش دهد. امکان تعویض سریع غلطک های یا اتصالات نیز از دیگر مزایای یک نوار نقاله مناسب می باشد. با نصب سنسور های فوتوسل در ابتدا و انتهای تونل نیز می توان ورود و خروج خودرو ها را کنترل نموده و از برخورد آن ها جلوگیری نمود.

 

آرک آبکشی

آرک های آبکشی، وظیفه پاشش پر فشار آب به سطح وسیله و از بین بردن آلودگی و مواد شوینده را دارند. سیستم های اسمز معکوس،دوزینگ شیمیایی، و فلوکولاسیون که وظیفه حذف مواد معدنی از آب داشته و در عدم ایجاد لکه بر روی سطح ماشین موثرند، می توانند در تصفیه آب مورد نیاز برای آبکشی استفاده شوند. در صورتیکه از سیستم اسمز معکوس، استفاده می کنید، تعویض غشای اسمز معکوس دارای اهمیت است. غشای فرسوده با آسیب به سیستم اسمز و سایش فیلتر، موجب افزایش مصرف آب و لکه شدن خودرو می شود.

 

برس فومی شسشتوی ماشینسامانه برس زنی

عملیات برس زنی خودرو که بعد از مرحله فوم پاشی سطح صورت می گیرد، بوسیله چند برس عمودی و افقی انجام می شود. در صورتیکه برس های استاندارد نصب شده نیاز شما را بر آورده نکرد، می توانید برس های دیگری را نیز نصب و استفاده نمایید. برس های عمودی با زاویه مشخص و برس افقی اضافی از جمله این برس ها می باشند. جنس برس دستگاه کارواش نکته دیگر در این زمینه می باشد که بر روی عملکرد شستشو و عدم آسیب به بدنه وسیله موثر است. برس های فومی و پلی اتیلنی از جمله برس های با کیفیت در ساختار کارواش های تونلی می باشند.

 

سامانه پاشش واکس

واکس حشک کن سطح خودرواستفاده از واکس مناسب خشک کن و کاربرد درست آن، در این زمینه مورد توجه است. پاشش واکس بر روی ماشین پس از انجام شست و شو، موجب لغزش قطرات آب شده تا بدنه سریع تر خشک شود. این واکس ها بعنوان محافظ، امکان جذب گرد و غبار را نیز کاهش می دهد. در محیط های سردسیری که برف و نمک جاده بر روی خودرو می نشیند، بهتر است وجود خاصیت ضد زنگ و ضد خورندگی در واکس خشک کن را مد نظر قرار دهید.

 

سامانه خشک کن

بعد از پاشش واکس، استفاده از یک سیستم خشک کن در انتهای تونل ضرورت دارد. این سیستم، باد را بطور هوشمند به سمت خودرو هدایت نموده و آنرا خشک می نماید. موتور های خشک کن با توان های مختلف در دسترس هستند که با توجه به برآورد هزینه و نیاز خود، می توانید آن ها بر روی سیستم شست و شو نصب نمایید.

لینک های مفید:

 دستگاه شستشوی ماشین تونلی : فهرستی از محصولات

دیدگاه ها

 1. دی 24 1396 at 12:50 ق.ظ
  admin

  مایل به خرید یک کارواش اتوماتیک تونلی هستم

  1. بهمن 01 1396 at 1:40 ب.ظ
   admin

   سلام. لطفا جهت راهنمایی خرید و آگاهی از قیمت دستگاه ها با شماره 88999400-021 تماس بگیرید.

نظرتان را با ما در میان بگذارید