پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

مکانیزم پاشش فوم (2)

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

امروزه شستشوی انواع اتومبیل و دیگر وسایل نقلیه با استفاده از دستگاه های مکانیزه و تجهیزات کارواش انجام می پذیرد. کارواش اتوماتیک از کارآمدترین ابزارهای شستشو خودرو می باشد که با بهره مندی از تکنولوژی های نوین وسایل نقلیه را با قدرت و کیفیت هر چه تمام تر شستشو می دهد. از طرف دیگر انواع تجهیزات کارواش دستی طراحی و تولید شده اند که فرآیند شستشوی اتومبیل را با شیوه های دستی سهولت بخشیده و سبب کاهش مصرف آب و انرژی می گردند. یکی از این لوازم کارواش دستگاه تولید فوم است که با پاشش پر فشار و با سرعت بالای فوم آلودگی ها را با کیفیت مطلوب تری از میان بر می دارد. فوم پر فشار آلودگی های چسبنده و سخت را در خود حل می کند و به این ترتیب ماشین ها به راحتی شستشو و تمیز می شوند. این رده از تجهیزات کارواش دارای فناوری منحصر به فردی هستند که آن ها را از سایر محصولات مشابه در بازار متمایز می سازد.

 

تجهیزات کارواش ، مکانیزم پاشش فوم

تجهیزات کارواشمکانیزم پاشش فوم فرآیندی است که از اثر ونتوری حاصل شده از نازل همگرا – واگرا استفاده نموده و انرژی فشاری یک سیال را به انرژی جنبشی تبدیل می کند به صورتی که با ایجاد محدوده ای با فشار کم سبب مکش سیال می شود. پس از عبور سیال از گلوگاه اسپری پاشش، مخلوط آب و شوینده گسترش یافته و سرعت آن کاهش می یابد که در نتیجه آن بازگشت انرژی جنبشی به انرژی فشاری می باشد و بنابراین ترکیب آب و شوینده دوباره فشرده می گردد. با استفاده از مکانیزم پاشش، آب و یا مخلوط آب و شوینده قابل پاشش خواهد بود. اسپری پاشش فوم نسبت به مدل های مشابه موجود در بازار عملکرد مطلوب تری دارد؛ زیرا این وسیله قطعات یگانه به همراه ساختاری ماژولار و نازلی با ورودی همگرا کننده و خروجی منتشر کننده واگرا دارد.

 

اسپری پاشش فشار قوی

تجهیزات کارواشاسپری فشار قوی پاشش ماده شوینده را با بیشینه فشار ممکن به آب تزریق می کند. قطر نازل های اسپری پاشش و انتشار دهنده تفاوت کمی با یکدیگر دارند (در حدود 2/0 تا 3/0 میلی متر) که به این ترتیب سیال با بالاترین فشار ممکن از نازل اسپری خارج می شود. مکانیزم پاشش کمترین میزان افت فشار را دارد از همین رو پاشش مواد شوینده با بیشترین سرعت صورت می گیرد.

 

 

مکانیزم پاشش فوم با لنس فوم فعال

تجهیزات کارواشابزار پاشش فوم ماده شوینده حاوی عناصر تولید کننده کف را مکش کرده و به آب اضافه می کند تا فوم فعال ایجاد گردد. در این مرحله تزیق هوا برای افزایش سرعت آب ضروری می باشد. استفاده از اینجکتوری که نازل تزریق و نازل پاشش از 3/0 تا 5/0 میلی متر، سبب برقرای ارتباطی مطلوب میان حداکثر مصرف مواد شوینده و حداکثر فشار ممکن (سرعت آب) در هوای فشرده دستگاه می شود.

 

 

 

تولید فوم با فشار پایین

تجهیزات کارواشبا استفاده از مکانیزم پاشش فوم، تولید فوم با فشار کم (بین 5 تا 50 بار) نیز امکان پذیر خواهد بود. در این شرایط هوای فشرده به مخلوط آب و مواد شوینده دمیده می شود تا کف به وجود آید. از آن جایی که می بایست فشار هوای ورودی از فشار هوا کمتر باشد، کاملاً واضح است که استفاده از تجهیزات جانبی ضرورت پیدا می کند. تفنگی، شلنگ فشار قوی، لنس و نازل از جمله این لوازم هستند که سبب بروز افت فشار نخواهند شد. بر همین اساس می توان از نازل ترکیبی تزریق / پاشش با اختلاف قابل توجه بیش از 5/0 میلی متر، استفاده نمود. این امر موجب می گردد مواد شوینده با سرعت بیشتر و یا با غلظت بالاتر مکش شود.

 

لینک های مفید:

تجهیزات کارواش : فهرستی از محصولات

دیدگاه ها

 1. بهمن 22 1396 at 4:47 ب.ظ

  اقا برا این نازل فوم پاش تفنگی هم ضروریه بخریم اگه باید بخریم قیمت نازل و تفنگی چنده؟؟

  1. اسفند 05 1396 at 11:48 ق.ظ
   admin

   برای اطلاع بیشتر از تجهیزات کارواش می توانید با شماره 88999400-021 تماس حاصل فرمایید.

نظرتان را با ما در میان بگذارید