پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش اتوماتیک

ایمن نگه داشتن کارواش از خطرات احتمالی و حوادث طبیعی

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

حوادث طبیعی مانند تند باد ها از جمله رخداد هایی هستند که صاحبان کارواش احتمالا با آن ها روبرو می شوند. انباشته شدن مواد شوینده مورد استفاده بر روی سطح کف کارواش و تغییر رنگ سطوح از دیگر مشکلات در این مجموعه هاست. در این مقاله راه کار هایی جهت ایمن سازی و محافظت از کارواش در برابر چنین حوادث و خطراتی بیان می شود.

معرفی کارواش اتوماتیک و دستی

کارواشدر مراکز کارواش دستی، شستشوی خودرو بوسیله شوینده های فشار قوی و به کمک نیروهای خدماتی انجام می گیرد. اما در سیستم های کارواش اتوماتیک، نیروی خدماتی دخالتی در فرآیند شستشو ندارد و تمامی مراحل برس زنی، شستشو و حتی خشک کردن بدنه خودرو توسط دستگاه و بطور اتوماتیک به انجام می رسد.

 

 

 

راه های مهم جهت ایمن نگه داشتن کارواش از خطرات احتمالی

حفظ ایمنی محیط کار و نگهداری از تجهیزات در همه شرایط از ضروریات ادامه حیات یک کارواش می باشد. این امر از آسیب دیدن تجهیزات و خسارات احتمالی به سطوح کف یا دستگاه ها جلوگیری می نماید.

 

بررسی منظم محیط کارواش

کارواش اتوماتیکاولین اقدام در جهت حفظ ایمنی کارواش، بررسی منظم بخش های مختلف مجموعه و محل نصب تجهیزات توسط یک نیروی خدماتی می باشد. ایجاد یک فرم ساده به منظور ثبت تمامی مشکلات در حین بازبینی یک راهکار ایده آل در این زمینه است. این فرم باید شامل اطلاعاتی در مورد عملکرد سیستم های امنیتی و هشدار دهنده، نظافت آب نشت شده، عملکرد سیستم روشنایی، تمیز بودن یا نبودن محل پارک خودرو ها و .. باشد.

نظافت سطوح کف

برای به حداقل رساندن اثرات احتمالی سطوح لغزنده، پاشش آب پر فشار بر روی کف و مواد شوینده جمع شده بر روی سطح، یک راه حل منطقی می باشد. این کار بایستی با احتیاط و از یک محل مشخص شروع شود.

 

مقابله با حوادث طبیعی در کارواش

ایمنی کارواشتندباد ها، سیلاب و دیگر بلایای طبیعی، خطری برای کارواش به حساب می آیند. بنابراین اگر مرکز شستشوی خودرو در محلی قرار دارد که تگرگ یا طوفان و تند باد یک رخداد منظم است یا در مواقعی از سال رخ می دهد، باید اقداماتی در جهت حفظ تجهیزات کارواش انجام گیرد.

بررسی منظم شرایط آب و هوا

بررسی منظم آب و هوا به منظور بررسی احتمال باران یا آب و هوای نا مناسب، یکی از امور مهم روزانه مالکان کارواش می باشد.

 

اقدامات احتیاطی

برای حفاظت از کارواش خودرو در برابر تندباد ها و شرایط آب و هوایی نا مناسب موارد زیر باید دنبال شوند :

ایمنی کارواش1-تمامی درب ها باید دارای تجهیزات ایمنی مناسب باشند تا در اثر تندباد با مشتری ها، خودرو ها یا نیروهای خدماتی برخورد نکنند.

2-در های ورودی که با یک وزش باد بسته می شوند باید بررسی و راه حلی برای آن ها اندیشیده شود.

3-هدرولیک لولا های در به طور منظم بررسی شود تا از باز شدن ایمن آن ها اطمینان حاصل گردد.

4-سایبان ها و شیروانی ها را برای آب و هوای طوفانی آماده کنید تا خطری برای افراد ایجاد ننمایند.

5-زباله های بزرگ و کوچک را قبل از شروع طوفانی شدن هوا جمع آوری کنید. پرواز این اجسام در هوا می تواند آسیب هایی را به بار بیاورد.

6-خرطومی جاروبرقی ها و دیگر تجهیزات آن ها باید در یک محل ایمن و سرپوشیده نگهداری گردد.

7-نیرو های خدماتی باید از درب های باز شده خودرو ها در حین تند باد محافظت کنند. این امر همچنین کمک می کند تا دیگر راننده ها از برخورد با درب های باز جلوگیری نمایند.

8-بعد از پایان یک تند باد شدید، برای یافتن چیز های گمشده، محیط باید بطور کامل بررسی شود.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید