پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش اتوماتیک

7 گام ساده برای اولین استفاده از کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

در یک روز آخر هفته، مالکان خودرو ها وقت لازم برای شستشوی وسیله نقلیه خود را دارند. در صورتیکه افراد تمایلی به شستشوی خودرو با شلنگ آب، سطلی از مواد شوینده و اسفنج نداشته باشند، احتمالا به مراکز کارواش اتوماتیک یا دستی مراجعه می کنند. در این بین، کارواش اتوماتیک، با استفاده از تجهیزات مکانیزه و هوشمند، عملکرد عالی و بدون زحمتی دارد. انجام چند گام ساده می تواند شستشوی ایمن و صحیحی را توسط این دستگاه فراهم آورد که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود.

معرفی کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک، یک دستگاه کاملا پیشرفته و حرفه ای است که با استفاده از یک سیستم مکانیزه، خودرو ها را شستشو می دهد. این دستگاه بطور کلی در مدل های برس دار و بدون برس طراحی و تولید می شود. ماشین شوی های برس دار، بصورت تونلی یا دروازه ای در دسترس هستند. مراکز کارواش دروازه ای دارای نازل های شستشو می باشند که آب یا مواد شوینده را به سطح خودرو پاشش می نمایند. تمامی مراحل شستشو و خشک کردن اتوموبیل در کارواش دروازه ای با حرکت ساختار دستگاه و در مدل های تونلی در بخش های مختلف تونل انجام می گیرد.

 

 

گام های مهم برای اولین استفاده از دستگاه اتوماتیک کارواش

در ادامه 7 گامی که باید برای اولین مراجعه به کارواش اتوماتیک انجام دهید، بیان می شود.

مکان یابی یک مجموعه حرفه ای و کامل

کارواش اتوماتیکگام اول در مراجعه به یک کارواش اتوماتیک معتبر می باشد. برای اینکار بهتر است به سابقه این مجموعه و تعاریفی که از کیفیت تجهیزات کارواش آن شنیده اید، بهره ببرید. کارواش های یا کیفیت معمولا در مکانی مناسب و با خدمات اضافی یافت می شوند. کارواش های بدون برس برای شستشوی سریع و مدل های  برس دار برای شستشوی دقیق و کامل بکار می آیند.

 

 

 

 

انتخاب نوع خدمات

کارواش های اتوماتیک دارای قابلیت تنظیم برنامه شستشو مطابق با نیاز کاربر هستند. مثلا ممکن است شما تنها مراحل شستشو و برس زنی را نیاز داشته باشید و یا بخواهید از قابلیت های پاشش واکس و رینگ شویی بهره ببرید. بنابراین ابتدا نوع خدمات مورد نیاز را انتخاب و یا به مسئول آن اطلاع دهید. در بعضی از مراکز کارواش امکان انتخاب نوع خدمات و همچنین پرداخت هزینه از طریق سیستم تعبیه شده وجود دارد.

 

هدایت خودرو به محل شستشو

هدایت خودرو به کارواش اتوماتیکپس از تعیین نوع خدمات و پرداخت هزینه، چراغ سبز دستگاه روشن می شود تا شما خودروی خود را به داخل ببرید. علائم درج شده بر روی دستگاه کاملا واضح بوده و محل قرار گرفتن خودرو را نشان می دهند. در کارواش های دروازه ای خودرو باید ثابت باشد و در مدل های تونلی، خودرو به کمک یک کانوایر به بخش های مختلف منتقل می شود.

 

 

 

بالا بردن پنجره ها

در حین شستشوی خودرو و حرکت در طول کارواش، پنجره ها حتما باید بسته باشد. همچنین درصورتیکه بچه کوچکی داخل خودرو دارید، حتما پنجره ها را قفل کنید. باز شدن پنجره در حین فرآیند شستشو می تواند خطراتی را بوجود آورد.

 

حرکت دادن خودرو در طول کارواش

کارواشاغلب کارواش ها نیاز دارند تا راننده، خودرو را به جلو حرکت دهد تا چرخ های آن بر روی ریلی قرار گیرد. این ریل یا کانوایر خودرو را در حین شستشو هدایت می کند. چراغ ها و علائم، به خوبی شما را در قرار دادن موفقیت آمیز چرخ ها بر روی این بخش کمک می نمایند. برای حرکت کردن خودرو بر روی این ریل، خودرو های اتوماتیک باید در حالت پارک و مدل های غیر اتوماتیک در حالت خلاص باشند. در حین حرکت خودرو، ترمز را فشار ندهید و ترمز دستی را نکشید.

 

 

 

عدم انجام اقدامی خاص در حین شستشو

بعد از انجام موارد بالا، فرآیند شستشوی دستگاه کارواش شروع می شود. در حین کار کردن ماشین شوی و حرکت آن رو به جلو، شما بعنوان راننده خودرو، نیاز به هیچ اقدام خاصی نمی باشید. ممکن است در حین فرآیند، خودروتان کمی تکان بخورد، که طبیعی است.

 

خارج کردن خودرو از کارواش

علائم راهنمایی در کارواش اتوماتیکبعد از پایان مراحل شستشو، خارج کردن خودرو از محل بوسیله علائم یا چراغ های چشمک زن به شما اطلاع داده می شود. بعد از دیدن این علائم، خودرو را به آرامی و با احتیاط نسبت به افراد یا خودرو های در حال تردد از کارواش بیرون بیاورید.

 

 

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید