پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

انواع سیستم زیر شویی اتومبیل

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

در زمینه تعمیر و نگه داری وسایل نقلیه نظافت قسمت زیر خودرو یکی از مسائلی است که توجه چندانی به آن نشده و نادیده گرفته می شود. در حالی که مراقبت صحیح از ماشین با زیرشویی کامل خواهد شد. دلایل متعددی برای تمیز کردن زیر ماشین وجود دارد که مهم ترین آن ها نفوذ گل و لای و همچنین نمک ریخته شده بر روی یخ جاده ها درون اجزای زیرین اتومبیل است. نمک به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده و با اکسیژن و فلز واکنش می دهد و سبب اکسیداسیون فلز و در نتیجه زنگ زدگی آن می شود. اما نمک به عنوان ایفا کننده نقش کاتالیزور در این واکنش مصرف نشده و به همین دلیل این فرآیند دوباره و دوباره تکرار می شود. از همین رو شستشوی زیر ماشین از درجه بالای اهمیت برخوردار می باشد. ممکن است برای افراد این تصور به وجود آید که زیرشویی تنها در مناطق پربارش و برف خیز نیاز است. در حالیکه در هر منطقه ای انواع آلودگی ها مانند گرد و خاک، گل و لای، شن و ماسه و … یافت می شود که می تواند به خودرو آسیب برساند.

شستشوی بخش زیرین اتومبیل

زیر شوییبرای تمیز نمودن و شستشو دادن زیر ماشین روش های مختلفی وجود دارد که نمک و آلودگی های دیگر را از آن جدا می کند. امروزه ابزارهای نوینی برای زیرشویی ابداع گردیده که عملیات زیرشویی را سهولت بخشیده و جایگزین روش های سخت و پردردسر قدیمی شده است. اکنون به معرفی انواع روش های سنتی و مدرن زیرشویی می پردازیم.

 

 چاله

روش ابتدایی برای تمیز کردن زیر خودرو استفاده از چاله است به صورتی که این وسیله بر روی یک گودال قرار می گیرد و شخصی از درون این گودال شروع به زیرشویی می کند. این عمل به هیچ عنوان مناسب و عاقلانه نیست زیرا بسیار دشوار بوده و اپراتور در معرض آلودگی شدید قرار می گیرد. علاوه بر این برای دفع فاضلاب چاله زیرشویی یا باید چاه فاضلاب در داخل کارواش تعبیه شود و یا از پمپ لجن کش استفاده گردد. بنابراین زیرشویی به این روش توصیه نمی شود.

جک

روش بعدی برای تمیز کردن زیر خودرو استفاده از جک هیدرولیک می باشد؛ به این صورت که ماشین توسط جک بالا رفته و کاربر با استفاده از شوینده فشار قوی اقدام به زیرشویی می کند. استفاده از جک نسبت به چاله کم دردسرتر به نظر می رسد اما گاه می تواند خطرات جبران ناپذیری همچون خالی کردن جک هیدرولیک و پرت شدن خودرو از ارتفاع به همراه داشته باشد.

لنس زیر شویی

زیر شوییلنس ویژه زیرشویی یکی از کارآمدترین تجهیزات کارواش به شمار می آید که در سال های اخیر توسط سازندگان این تجهیزات طراحی و تولید گشته است. این لنس دارای طراحی ارگونومیک و وزن کم می باشد و استفاده آن برای همه کاربران حتی افراد غیر حرفه ای بسیار آسان است. لوله لنس زیر شویی از استنلس استیل با روکش پلاستیکی ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر ضربه و زنگ زدگی دارد. لنس زیرشویی به چرخ هایی از جنس پلاستیک فشرده (پلیمر) مجهز است که حرکت آن را بر روی سطوح مختلف تسهیل می نماید. این لنس دارای ۳ نازل فشارقوی به منظور افزایش پهنای شستشو می باشد. طول لنس ۱/۷ متر، بیشینه دمای آب عبوری از آن ۱۰۰ درجه سانتی گراد و بیشینه دبی آب خروجی ۴۰ لیتر در دقیقه است. با استفاده از لنس زیر شویی زیر شاسی اتومبیل به طور کامل و با کیفیت بسیار مطلوب شستشو می شود و کاربر با اطمینان خاطر و سهولت آن را مورد استفاده قرار می دهد.

 

 سیستم زیر شویی مکانیزه

زیر شوییسیستم مکانیزه زیرشویی قابل به کارگیری در کارواش اتوماتیک و کارواش های دستی است. یک سیستم کاملاً حرفه ای که به صورت ثابت در کارواش نصب شده و خودرو بر روی آن قرار می گیرد که در این حالت بدون نیاز به دخالت کاربر عملیات شستشوی زیر ماشین انجام می شود. این سیستم سطح زیرین خودرو را به طور کامل پوشش داده و سرتاسر آن را می شوید. سیستم مکانیزه زیرشویی به نازل های پاشش فشارقوی آب مجهز شده است و آب فشارقوی خروجی از آن ها با سرعت بالا و فشار مناسب موتور، زیر شاسی و زیر صندوق ماشین را شسته و تمامی آلودگی ها را از بین می برند.

 

 

 لینک های مفید :

زیر شویی : فهرستی از محصولات

دیدگاه ها

 1. تیر 13 1397 at 11:33 ب.ظ
  admin

  سلام
  لنس زیر شویی هست یا نه؟

  1. تیر 16 1397 at 8:27 ق.ظ
   admin

   سلام. بله. برای اطلاع از مشخصات لنس زیرشویی و قیمت آن می توانید با شماره 88999400-021 تماس بگیرید.

نظرتان را با ما در میان بگذارید