سیستم زیر شویی مکانیزه به منظور شستشوی بخش زیرین انواع اتومبیل در مراکز کارواش طراحی و ساخته شده است. زیر شویی مکانیزه در کارواش اتوماتیک نصب می گردد و در کارواش های دستی نیز قابل استفاده می باشد. سیستم زیر شویی مکانیزه به صورت ثابت نصب می شود و با قرار گرفتن خودرو بر روی آن زیر شاسی، موتور و زیر صندوق را شستشو داده و آلودگی های آن را از بین می برد. سیستم مکانیزه زیر شویی در مدل های متنوعی تولید شده است. این وسیله مجهز به پمپ آب بوده که وظیفه تولید آب فشار قوی را با سرعت بالا بر عهده دارد و جریان آب پر فشار و پر سرعت تولید شده از طریق نازل های سیستم پاشش می شود. نیروی آب خروجی از نازل ها با زیر ماشین تماس پیدا کرده و آلودگی های سخت و چسبنده را از آن جدا می کند.

اهمیت استفاده از سیستم زیرشویی
با توجه به این که دسترسی به زیر اتومبیل دشوار می باشد، روش های سنتی دیگر پاسخ گوی نیاز مشتریان نبوده و با پیشرفت علم و فناوری روش های نوین یعنی سیستم های مکانیزه زیر شویی جایگزین روش های سنتی و قدیمی گردیده است. انجام عملیات زیر شویی فرآیند شستشو و نگهداری از اتومبیل را تکمیل می کند و سبب می شود طول عمر اتومبیل افزایش یابد؛ زیرا باقی ماندن آلودگی ها در زیر خودرو به قطعات آن آسیب می رساند. بنابراین زیر شویی ضرورت پیدا کرده و با استفاده از روش ذکر شده با سهولت و کیفیت بی نظیر امکان پذیر می گردد.

مزیت استفاده از زیر شویی مکانیزه
سیستم زیر شویی مکانیزه در سه مدل گوناگون عرضه شده است که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد و قابل اطمینانی هستند و افراد می توانند با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت خود این سیستم ها را انتخاب نمایند. زیر شویی ثابت یک پارچه، زیر شویی فوق حرفه ای دوار و زیر شویی ثابت حرفه ای چهار سگمنت از جمله سیستم های مکانیزه زیر شویی می باشند. عبور و مرور خودروها در مناطق آلوده مانند جاده های خاکی سبب آلوده شدن زیر خودرو می شود و یا در فصل های بارندگی و مناطق کوهستانی گل و لای و نمک های پاشیده شده بر سطح جاده ها و خیابان ها بخش های زیرین وسایل نقلیه را سخت آلوده می کند. این آلودگی ها به ویژه مواد حاوی نمک فرسودگی خودرو را در پی دارد و لازم است برای رفع هر چه سریع تر آن ها اقدام نمود. مراجعه به کارواش های مجهز به سیستم زیرشویی مکانیزه می تواند یک راه کار موثر برای رفع این مشکل باشد.

نمایش یک نتیجه