ویژگی منحصر به فرد کارواش اتوماتیک که آن را از شستشو با روش های دستی متمایز می سازد، شستشو بدون دخالت دست می باشد یعنی برس های دستگاه به صورت خودکار با سطح خودرو تماس پیدا کرده و آن را تمیز می کنند. از این رو به منظور افزایش میزان لغزندگی برس بر روی بدنه خودرو و سهولت بیشتر در فرآیند شستشو، می توان از مواد شوینده مخصوص کارواش استفاده نمود. این مواد شوینده کارایی برس ها و کیفیت نظافت و شستشو را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند و به برس ها برای شستشوی بخش های دارای خلل و فرج اتومبیل کمک می کنند. بهره مندی از مواد شوینده مخصوص کارواش علاوه بر این که بر طول عمر برس ها می افزاید، سبب محافظت خودرو در برابر آلودگی ها شده و روند آلوده شدن سطح را کند می کند.

ویژگی ها و مزیت های مواد شوینده کارواش
به کار گیری مواد شوینده مناسب، موجب افزایش بازده عملکرد دستگاه شستشوی ماشین شده و با ارائه دادن خودرویی پاکیزه و درخشان، رضایت مشتریان را فراهم می آورد. مزیت های فوق العاده مواد شوینده کارواش اتوماتیک که می تواند توجه ها را به خود جلب نماید، بدین شرح است:

– افزایش سرعت شستشوی اتومبیل

– افزایش چشمگیر کیفیت شستشو

– کاهش مصرف آب و جلوگیری از اتلاف آن

– دارای رایحه مطبوع و خوشایند

– سازگار با محیط زیست

– از بین برنده انواع آلودگی ها

– افزایش طول عمر برس ها

– بالا بردن مقاومت ماشین در برابر آلوده شدن

– عدم آسیب رسانی به تجهیزات کارواش

انواع مواد شوینده کارواش
مواد شوینده کارواش در انواع گوناگونی عرضه شده است و به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد تا در شرایط مختلف و متناسب با آلودگی مورد استفاده قرار گیرند. این تنوع به جهت افزایش کیفیت شستشو می باشد. مواد کارواش عبارت اند از:

1- شامپو
شامپوهای مناسبی که در کارواش مورد استفاده قرار می گیرند، به وسیله نازل مخصوص به همه قسمت های خودرو پاشش شده و حرکت برس ها را تسهیل می کند، در نتیجه انواع آلودگی های سطحی و چسبنده بر بدنه اتومبیل را به طور کامل شسته و از بین می برد.

2- فوم
پس از شستشوی ماشین توسط شامپو، فوم کارواش به سمت بدنه پاشیده می شود تا بدین طریق آلودگی های باقی مانده کاملا از بین رود. فوم موجب تمیزتر شدن و درخشان تر شدن سطح خودرو می شود.

3- اسپری
انواع گوناگونی از اسپری های مخصوص اتومبیل ساخته و ارائه شده اند که قادر هستند بخش های مختلف بیرونی و درونی خودرو را تمیز و براق کنند و از آن ها در برابر آلودگی ها محافظت نمایند. اسپری ها برای شستشوی رینگ ها، لاستیک ها، شیشه ها و سایر بخش های بیرونی و هم چنین تمیز کردن و محافظت نمودن از قسمت های داخلی ماشین مانند داشبورد، مورد استفاده قرار می گیرند. اسپری ها به صورت دستی قابل استفاده می باشند که هم در کارواش اتوماتیک و هم در کارواش دستی به کار می رود. علاوه بر این می توان انواع اسپری را تهیه نمود و در خودرو یا منزل نگهداری کرد.