امروزه پیشرفت روز افزون علم و فناوری بیش از پیش بخش های گوناگون زندگی ما را در بر می گیرد که یکی از مصادیق بارز آن استفاده گسترده از وسایل نقلیه سواری می باشد. صنعتی شدن جوامع تمایل افراد را به تهیه اتومبیل افزایش داده و می توان گفت به یک ضرورت تبدیل گردیده است. بدون تردید گسترش تولید و استفاده از خودرو سبب توسعه صنایع و کسب و کارهای مربوط به آن گشته و همواره مشاغل وابسته را از تولید و تأمین قطعات جانبی گرفته تا تعمیر و نگه داری و هم چنین شستشوی خودرو رونق می بخشد. توجه دارندگان اتومبیل به تمیزی و زیبایی خودرو به اندازه ای افزایش یافته که کسب و کاری با درآمد قابل توجه تحت عنوان کارواش به راه افتاده است تا با مراجعه افراد به این اماکن وسیله نقلیه مورد نظر شستشو گردد.

 

انواع روش های شستشوی اتومبیل

همان طور که اشاره شد، بیشتر شدن تعداد ماشین ها ، تقاضا را برای نظافت و پاکیزگی این وسایل افزایش داده و به این ترتیب راه اندازی کارواش های دستی و اتوماتیک مزایای متعددی را فراهم آورده اند.

کارواش دستی

شستشوی ماشین های سواری و همین طور وسایل نقلیه سنگین با روش های دستی با استفاده از مصرف مقادیر زیادی آب و مواد شوینده انجام شده و مدت زمان بیشتری صرف نظافت آن می شود. علاوه بر این کاربر با اعمال فشار فیزیکی اقدام به تمیز شدن خودرو می نماید که همین امر موجب خستگی و آسیب پذیری وی خواهد شد. از طرف دیگر احتمال صدمه دیدن خودرو با این شیوه بیشتر می شود زیرا در صورت استفاده از برس های نامرغوب، ذرات آلودگی در میان الیاف آن باقی مانده و رنگ بدنه را دچار خراش می کند.

کارواش اتوماتیک

بی تردید گسترش صنعت و پیشرفت تکنولوژی افراد را بر آن داشته که تجهیزاتی تحت عنوان کارواش اتوماتیک طراحی و تولید نمایند که شستشوی اتومبیل، ماشین های سنگین و قطار را به فرآیندی آسان و با کیفیت تبدیل نموده است. دستگاه اتوماتیک کارواش عملیات شستشوی ماشین را بدون دخالت نیروی انسانی و به صورت تمام اتوماتیک به انجام می رساند. استفاده از آخرین و جدیدترین فناوری های روز دنیا و بهره مندی از قطعات با کیفیت در ساختار کارواش اتوماتیک سبب گردیده این دستگاه از کیفیتی بی رقیب و طول عمری پایدار برخوردار باشد.

مزایای ارتقای کارواش دستی به کارواش اتوماتیک

سرعت انجام عملیات شستشو و خشک کردن اتومبیل به وسیله کارواش اتوماتیک بالاتر رفته و این عملیات طی چند دقیقه به پایان می رسد. این دستگاه مصرف آب و مواد شوینده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد که همین امر از هزینه های مربوط به انرژی مصرفی کاسته و به محیط زیست کمک می کند. نکته قابل ملاحظه دیگری که در ارتقاء کارواش از دستی به اتوماتیک بدان توجه می گردد، بیشتر بودن تعرفه دریافتی است؛ کاهش مصرف انرژی در کنار افزایش تعرفه ها راه اندازی مدل های اتوماتیک کارواش را به شغلی پر سود تبدیل می نماید.

ظرفیت شستشوی بالا

پیشرفته ترین انواع کارواش های دروازه ای می توانند در هر ساعت بالغ بر 12 عدد خودرو را از ابتدا تا انتها به طور کامل شستشو دهند که این به معنای سرعت عمل بالای دستگاه کارواش اتوماتیک می باشد؛ به این ترتیب در وقت مراجعه کنندگان صرفه جویی می شود که در نتیجه آن میزان رضایت از خدمات ارائه شده افزایش می یابد.  

قطعات و تجهیزات با کیفیت

دستگاه اتوماتیک کارواش علاوه بر آن که بر اساس فناوری های نوین طراحی شده، از ساختار و قطعات با کیفیت برخوردار است که بازدهی و کیفیت بالای محصولات را ضمانت می کند. در حقیقت می توان این گونه بیان نمود که میزان خرابی و استهلاک تمامی تجهیزات به کار رفته در کارواش اتوماتیک بسیار پایین بوده و به این ترتیب بر طول عمر کارواش افزوده می گردد.

کیفیت شستشوی فوق العاده

کارواش های اتوماتیک دروازه ای به برس هایی مجهز هستند که ضد خش بوده و در تماس با بدنه ماشین بدون آن که کمترین آسیبی به آن وارد کند، آلودگی ها را از بین می برد. در کنار این برس ها بهره مندی از شامپو، فوم و واکس هایی که به طور ویژه جهت شستشوی اتومبیل تولید شده اند، شستشویی با کیفیت مطلوب فراهم می آورند.

صرفه جویی در مصرف انرژی

در هنگام نصب و راه اندازی یک کارواش اتوماتیک، امکان نصب سیستم تصفیه آب و سیستم برگشت آب نیز وجود خواهد داشت؛ به این صورت که آب مصرف شده در طی شستشو از طریق راه آب جمع آوری و به سیستم تصفیه فرستاده می شود. این سیستم ذرات جامد و ناخاصی های آب را فیلتر نموده و آب را برای ورود به سیستم برگشت آماده می سازد که در نتیجه آن 70 الی 80 درصد در مصرف آب صرفه جویی می گردد، در حالی که با شیوه های دستی امکان بازیابی آب وجود ندارد. سیستم تصفیه، آب اولیه و مصرف نشده را نیز تصفیه کرده تا با حذف ناخالصی های آب از بر جای ماندن لکه بر روی بدنه خودرو جلوگیری به عمل آید.

سیستم خشک کن هوشمند

وجود سیستم خشک کن به همراه سنسورهای هوشمند یکی دیگر از مزیت های دستگاه های شستشوی ماشین اتوماتیک است که با تشخیص موقعیت اتومبیل سبب می شود قطره های آب باقی مانده بر روی بدنه خشک شده و لکه های ناشی از آب باقی نماند.  

 

شرکت پیشرو پاکران به عنوان نماینده انحصاری برند های معتبر اروپایی در زمینه سیستم های مدرن کارواش از جمله ISTOBAL و R+M و با تکیه بر دانش فنی متخصصان خود، آماده ارایه مشاوره در زمینه راه اندازی کارواش های دستی و اتوماتیک می باشد. شما می توانید جهت دریافت طرح توجیهی کارواش و یا ثبت درخواست تماس جهت ارتباط کارشناسان ما، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

 

طرح توجیهی کارواش