لوازم جانبی کارواش به عنوان ابزارهایی برای تسریع و بهبود کیفیت کارکرد کارواش اتوماتیک و کارواش دستی مورد استفاده قرار می گیرد. این لوازم و تجهیزات علاوه بر این که پاکیزگی خودرو را افزایش داده و سبب سهولت در فرآیند شستشو می گردند، مانع از بروز صدمات ناشی از فشار آب در هنگام شستشو نیز می شوند. همچنین با برقراری نظم بیشتر و استفاده از تجهیزات مناسب از خطرات و صدمات کاربران در هنگار کار نیز جلوگیری می نماید. سازندگان تجهیزات و لوازم جانبی کارواش تمامی احتمالات ممکن را در نظر گرفته و برای هر یک راه حل ممکن را ارائه داده اند. این لوازم می توانند در همه محیط ها و برای انواع کارواش دستی و اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرند که با شرایط و موقعیت های گوناگون سازگار هستند.

انواع لوازم جانبی کارواش
از جمله لوازم جانبی کارواش می توان به نگهدارنده لنس اشاره نمود که به صورت ساده و دو قلو وجود دارد. نگهدارنده لنس علاوه بر نظم بیشتر به کارواش باعث سهولت دسترسی کاربر به لنس در هنگام شستشوی خودرو به صورت دستی می گردد که در زمان و انرژی صرفه جویی می نماید. نگهدارنده برف پاک کن نیز تجهیز دیگری است که هم در کارواش دستی و هم در کارواش اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. از این نگهدارنده برای تثبیت برف پاک کن شیشه عقب خودرو استفاده می شود تا در هنگام شستشو جابجا نشود و آسیبی به آن وارد نگردد و همچنین به خوبی شستشو شود. اسپری پاشش نیز برای پاشش مواد شوینده توسط کاربر در کارواش دستی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستمال میکروفایبر از دیگر لوازم پر کاربردی است که در کارواش دستی برای لکه بری و خشک کردن بدنه ماشین در سیستم کارواش برای نظافت فضای داخلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر قابلیت جذب بالا، هیچ گونه خط و خشی در سطح ایجاد نمی نماید. علاوه بر بخش های داخلی ماشین، دستمال های میکروفایبر جهت خشک نمودن و یا تمیز کردن بدنه کاربرد دارد و به رنگ بدنه آسیب نمی رساند. نگهدارنده کفی زیر پایی نیز در کارواش دستی و اتوماتیک برای سهولت در نظافت و شستشوی کفی خودرو استفاده می شود. داشتن یک کسب و کار موفق وابسته به رضایت بالای مشتریان می باشد و مشتریان در صورتی رضایت خواهند داشتن که وسیله نقلیشان در مدت زمانی کوتاه به طور کامل تمیز گردد و آثاری از آسیب دیدگی بر روی رنگ و بدنه باقی نماند. از همین رو به کارگیری تجهیزاتی کارآمد، مدرن، خلاقانه و با کیفیت صاحبان کارواش را به اهداف خود در راستای جلب رضایت مشتریان می رساند.