دستگاه واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی در زمره دستگاه های نظافت صنعتی قرار می گیرد که برای شستشوی انواع سطوح ناهموار و از جمله خودرو مناسب می باشد. یک دستگاه کارواش صنعتی به همراه انواع تجهیزات و لوازم جانبی قابل ارائه است که به بهبود عملکرد این دستگاه کمک می نمایند. تنوع در تجهیزات جانبی کارواش مانند لنس، نازل، تفنگی، شلنگ، بوم و بسیاری لوازم دیگر به کاربران این امکان را می دهد تا با توجه به شرایط و نیازهای خود بهترین ابزار را انتخاب نمایند و به این ترتیب به بهترین کیفیت مورد نظر برسند. لوازمی که به عنوان تجهیزات جانبی برای واترجت ها ساخته شده اند، می توانند مرتفع کننده بسیاری از مشکلات کاربرانی باشد که در محیط خود با محدودیت هایی مواجه هستند. این تجهیزات مناسب با انواع واترجت با مشخصه های فنی مختلف، به کار برده می شوند.

کاربرد تجهیزات واترجت
از آن جایی که دستگاه های واترجت در انواع خانگی و صنعتی طراحی و ساخته شده اند، مدل های خانگی همان طور که از اسم آن پیدا است می تواند در شستشوهای سبک خانگی مانند شستشوی اتومبیل، موتور سیکلت و دوچرخه مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین برای آن که کاربران بتوانند با سهولت بیشتری از دستگاه واترجت خود چه در مدل های خانگی و چه صنعتی استفاده کنند، انتخاب تجهیزات واترجت مناسب می تواند یک راه حل ایده آل به شمار آید. این تجهیزات به گونه ای ساخته شده اند که با میزان درجه حرارت آب و فشار آن سازگاری داشته و کاربران متناسب با نوع عملیات، شدت آلودگی و دیگر عوامل تجهیزات مناسب را انتخاب می کنند. تجهیزات جانبی علاوه بر این که موجب سهولت شستشو می شوند، ابزاری مناسب برای بالا بردن کیفیت نظافت و شستشو نیز می باشند. با استفاده از ابزار تخصصی در هنگام کار می توان شستشویی حرفه ای را انجام داد. ابزار مناسب شستشو از خستگی احتمالی کاربر در هنگام کار نیز جلوگیری می نماید.

مزایای تجهیزات واترجت
در سیستم کارواش و شستشوی انواع وسیله نقلیه دستگاه های واترجت صنعتی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند و احداث یک کارواش با خدمات مناسب و مورد نیاز مشتری بدون بهره گیری از دستگاه های شوینده فشار قوی میسر نخواهد شد. عملکرد دستگاه های واترجت صنعتی به گونه ای است که با پاشش جریان آب فشار قوی آلودگی را از بدنه خودرو پاک می کند و علاوه بر آن بخش های دارای دسترسی دشوار مانند رکاب ماشین، رینگ ها، تایر و … را به خوبی شستشو می دهد. با استفاده از تجهیزات جانبی کارآمد هم چون نازل زیر شویی بخش هایی مانند سطح زیرین خودرو به آسانی قابل شستشو خواهد بود بدون آن که لزومی به استفاده از جک های هیدرولیکی باشد. نازل زیرشوی تنها یکی از ده ها تجهیز مناسب و کارآمدی است که فرآیند شستشوی وسایل نقلیه بهبود و سرعت می بخشد.