پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

نحوه عملکرد کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش اتوماتیک چگونه عمل می کند؟

دستگاه کارواش اتوماتیک با به کارگیری پیشرفته ترین و نوین ترین تکنولوژی، بدون آن که آسیبی به ماشین برسد، در کمترین زمان بالاترین کیفیت شستشوی خودرو را ارائه می دهد. دستگاه های ماشین شوی در انواع مختلف تولید شده اند که هر کدام با توجه ساختارخود قابلیت شستشوی انواع خودروهای سواری، شاسی بلند و ون را دارند و با داشتن سنسورهای پیشرفته قادر به تشخیص نوع و شکل خودرو می باشد.

چگونگی عملکرد کارواش اتوماتیک

1 – گام اول :

هنگامی که خودرو وارد کارواش می شود و روی ریل های مخصوص قرار می گیرد، حسگرهای کارواش اتوماتیک موقعیت چرخ های ماشین را شناسایی می کند و به صورت خودکار شستشو را شروع می کند. یعنی اولین گام تشخیص حضور خودرو در جایگاه شستشو می باشد.

2- گام دوم :

در مرحله بعد آب خالی توسط نازل های پاشش با فشار زیاد به سمت ماشین پاشیده می شود می شود تا آلودگی های سطحی، گرد و غبار و دوده ها پاک شوند. سپس مواد شوینده مخصوص کارواش اتوماتیک که شامل شامپو و فوم می باشد از اطراف و بالا به همه قسمت های بدنه خودرو و چرخ ها با فشار زیاد اسپری می شود و شروع به کف کردن می کند. بعد از آن فوم مخصوص که دارای قدرت پاک کنندگی و اثر بخشی بیشتری می باشد به خودرو پاشیده می شود تا هر گونه کثیفی و لکه از سطح بیرونی ماشین زدوده شود و هم چنین لایه نازکی از فوم روی بدنه خودرو پوشیده می شود.

چگونگی عملکرد کارواش اتوماتیک

3- گام سوم :

بعد از آن که ماشین خوب به شامپو و فوم آغشته شد، نوبت به حرکت برس های دستگاه می رسد، دو برس عمودی و یک برس افقی با حداکثر سرعت اطراف و بالای ماشین حرکت می کنند و با حرکت دورانی خود ماشین را می شوید. حرکت برس ها به صورت رفت و برگشتی می باشد و جهت چرخش آن ها در طول کار به منظور بهبود کیفیت شستشو تغییر می کند. هم چنین زاویه قرار گرفتن برس ها نسبت به ماشین مهم می باشد زیرا فشار بیش از حد باعث آسیب رسیدن به موتور برس دستگاه می باشد.

4- گام چهارم :

بعد از آن که شستشوی ماشین با برس ها به پایان رسید، آب با فشار بسیار زیاد از زاویه های مختلف به سمت ماشین پاشیده می شود تا همه کف ها و مواد شوینده از روی ماشین پاک شود و این عمل دوباره تکرار می شود و از آن جایی که این آب تصفیه شده می باشد هیچ اثری از لکه ها و کثیفی ها دیده نمی شود.

چگونگی عملکرد کارواش اتوماتیک

5- گام پنجم :

پس از شستشوی کامل خشک کن دستگاه وارد عمل می شود. خشک کن بالای ماشین حرکت می کند و با دمیدن، قطرات باقی مانده روی ماشین را خشک می کند. خشک کن دستگاه شستشوی ماشین به منظور افزایش میزان خشک کردن دارای چرخش در جهت های مختلف می باشد.

6- گام ششم :

آخرین گام مرحله پاشش واکس براق کننده می باشد. بعد از آن که عملیات شستشو به پایان رسید به منظور درخشندگی بیشتر ماشین و هم چنین محافظت بیشتر در برابر کثیفی دوباره، واکس مخصوص با فشار کمتر به سمت خودرو اسپری می شود.

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید