پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
مزایای کارواش اتوماتیک، معیب شستشوی دستی

شستشو و نگهداری خودرو

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

ممکن است به یاد آوردن آخرین باری که ماشین به کارواش برده شده است کمی سخت باشد. عموما قبل از این که ماشین به کارواش برده شود، تصور می شود که شستشوی دستی توسط خود فرد از نظر اقتصادی به صرفه تر است. با این حال، نظرات گوناگونی در مورد شستشو و مراقبت از خودرو وجود دارد. گاهی ممکن است با در نظر داشتن این که بهترین راه برای شستشوی خودرو انتخاب شده، اما ممکن است بدترین صدمات به آن وارد شود. در این جا پنج نکته رایج در مورد مراقبت از خودرو آورده شده است.

 

مایع ظرفشویی و لباسشویی به عنوان ماده شوینده خودرو

مواد شوینده کارواش اتوماتیکمواد شوینده ظرف و لباس ممکن است بتوانند تمام آلودگی را از خودرو پاک نمایند، اما می توانند پوشش های محافظ مهم رنگ را نیز از بین ببرند و رنگ ماشین را خشک کند. پودر لباسشویی و مایع ظرفشویی در واقع عمل معکوسی را انجام می دهند زیرا آن ها به فرایند اکسیداسیون سرعت بخشیده و طول عمر رنگ خودرو را بسیار کوتاه می کنند.

 

محافظ های چرم برای حفاظت از داشبورد

تمیز کردن داشبورد- کارواش اتوماتیکمحافظ های چرم برای داشبوردها که معمولا ساخته شده از مواد ترکیبی و مصنوعی هستند طراحی نشده اند. به همین دلیل، محافظ ها ممکن است به داشبورد صدمه زده و موجب فرسوده شدن سریع آن شوند. برای جلوگیری از فرسایش می توان از سیستم های تهویه مطبوعی استفاده نمود که به طور خاص برای داشبورد و مواد ترکیبی مصنوعی طراحی شده اند.

 

اهمیت واکس زدن در کارواش

واکس زدن - کارواش اتوماتیکواکس ماشین به نظر می رسد که دردسر باشد، اما در واقع اتوموبیل علاوه بر نظافت خودرو آن را محافظت می کند. واکس به عنوان یک محافظ از استهلاک و ساییدگی روزانه، جلوگیری می نماید. واکس زدن خودرو باعث سهولت شستشوهای بعدی می شود زیرا از چسبیدن گرد و غبار و ضایعات به رنگ جلوگیری می نماید بنابراین واکس فقط برای براق شدن سطح طراحی نشده است.

 

دوره های زمانی لازم برای واکس خودرو

واکس ماشین - کارواش اتوماتیکاین که چند وقت یک بار لازم است خودرو واکس زده شود بسته به شرایط محیطی و آب و هوای محل زندگی می تواند متغیر باشد. یک نشانه خوب برای دانستن زمان تجدید واکس زدن، تجمیع آب بر روی سطح است. بعد از هر بارندگی یا شستشوی خودرو، باید به تجمیع آب روی خودرو دقت شود. زمانی که آب روی سطح به شکل کشیده جریان یابد، و تجمع پذیری آن کاهش یابد، باید ماشین دوباره واکس زده شود.

 

پارچه ها و حوله ها برای شستن خودرو

برس کارواش اتوماتیک بهتر از حوله استدر حالی که این پارچه ها و حوله ها ممکن است خوب پاک کنند و آب را به خوبی جذب کنند، اما در واقع باعث خراش بر سطح رنگ شده و به خودرو آسیب می رسانند. متخصصان پارچه حوله ای میکروفایبر را توصیه می کنند زیرا بدون آن که خراشی به خودرو وارد نماید می تواند آلودکی را از سطح جمع کند.

 

لینک های مفید:
کارواش : فهرستی از محصولات

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید