پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

مواد شوینده کارواش

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دارندگان انواع اتومبیل همواره در صدد هستند تا از وسیله نقلیه خود محافظت کنند. یکی از روش های حفاظت از خودرو استفاده از مواد شوینده مناسب است که می تواند نقش موثری در افزایش طول عمر ماشین داشته باشد. بنابراین بهره مندی از مواد شوینده ای که مناسب خودرو باشد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا همان طور که شوینده های مناسب بر ماشین تاثیر مثبت دارند، انواع نامرغوب این شوینده ها می توانند به آن صدمه وارد کنند. یک ماده شوینده مناسب علاوه بر از بین بردن کلیه آلودگی های اتومبیل، رنگ آن را نیز جلا می بخشد. اما مواد شوینده کارواش چه خصوصیاتی دارند و از میان انواع شوینده های موجود در بازار کدام یک می تواند انتخاب صحیحی باشد؟

 

مواد شوینده کارواش با PH متعادل

مواد شوینده کارواشیکی از مهم ترین نکاتی که هنگام تهیه مواد شوینده کارواش باید به آن توجه گردد، میزان PH ماده است؛ ماده های اسیدی به خودرو و به ویژه به رنگ آن آسیب جدی می رسانند و نباید هیچ نوع وسیله نقلیه ای را با این مواد شستشو داد. مناسب ترین و ایده آل ترین موادی که به منظور شستشو و جلا بخشیدن انواع اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند، مواد شوینده خنثی هستند که حفاظت از خودرو را تضمین می کنند.

 

 

 

تاثیر شامپو و فوم بر فرآیند شستشو

مواد شوینده کارواشبرخی از مواد شوینده کارواش مانند شامپو کارواش و فوم کارواش مقدار زیادی کف تولید می کنند. کف زیاد لغزندگی برس یا اسفنج را بر روی سطح خودرو تسهیل می کند و از ایجاد سایش و اصطکاک جلوگیری می کند. علاوه بر این موجب می شود آلودگی های چسبیده روی بدنه ماشین ضعیف شده و به راحتی از آن جدا شوند. تسهیل از بین رفتن آلودگی ها به معنای فراهم گشتن شستشوی آسان تر برای کاربر و شستشوی ایمن تر برای خودرو است. فوم کارواش جهت سست نمودن آلودگی های روی بدنه و بهبود کیفیت شستشو به کار می رود و شامپوی مخصوص کارواش هم با پاشش بر روی برس ها موجب تسهیل حرکت برس بر روی بدنه خودرو شده و توان نظافتی دستگاه را دو چندان می نماید. انواع شامپو و فوم هم در کارواش اتوماتیک و هم در شستشوهای دستی کاربرد دارند.

 

تاثیر واکس ماشین بر محافظت از خودرو

مواد شوینده کارواشپس از آن که شستشوی اتومبیل پایان یافت، می توان از واکس کارواش استفاده نمود زیرا این دسته از مواد مخصوص کارواش، بدنه خودرو را جلا می بخشند و موجب درخشندگی رنگ بدنه می گردند. واکس ها به علت افزایش قدرت تجمیع پذیری قطرات آب، روند خشک شدن را تسریع می بخشند و از ایجاد لکه های ناشی از آب جلوگیری می کنند؛ مضاف بر این که با کاهش ضریب جذب گرد و غبار، آلوده شدن دوباره ماشین را به تأخیر می اندازند. واکس ها و سوپر واکس ها جهت افزایش قابل توجه درخشش خودروهای با رنگ تیره بسیار مؤثر هستند.

 

 

موارد بیشتر

مواد شوینده کارواشانواع دیگری از مواد شوینده و واکس های تخصصی تولید شده اند که قابلیت نظافت و محافظت حرفه ای از بخش های دیگر خودرو مانند داشبورد، موتور، تایر، رینگ و شیشه را دارند. این مواد به همراه انواع شامپو و واکس، در صورتی که تولید شرکت های معتبر و دارای گواهی های زیست محیطی باشند، در گروه مواد سازگار با محیط زیست قرار می گیرند و چنانچه از این شوینده ها در کارواش های اتوماتیک استفاده شود، در صورت وجود سیستم تصفیه و برگشت آب، امکان استفاده دوباره از آب حاوی این مواد وجود خواهد داشت.

 

لینک های مفید :

فهرستی از محصولات : مواد کارواش

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید