پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×
کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک بهترین ابزار جهت شستشوی ایمن خودرو

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

شستشوی سطح خودرو از جمله امور مهمی است که مورد توجه مالکان این وسیله قرار دارد. استفاده از سطل و تی و بکارگیری کارواش دستی و اتوماتیک از روش های شستشوی خودرو می باشد. کارواش های اتوماتیک امروزه کاربرد گسترده تری پیدا نموده و مزایای متعددی را فراهم آورده اند. شستشوی خودرو ظرف چند دقیقه، کیفیت عالی شستشو و سطح ایمنی بالا از جمله این مزایا می باشد. این دستگاه ها بدنه خودرو را نیز حفظ می نمایند. البته تصورات نادرستی در مورد کارواش اتوماتیک وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

 

آسیب سطح بدنه با روش های دستی

شستشوی دستی خودروروش قدیمی شستشوی خودرو، استفاده از سطل آب و اسفنج جهت از بین بردن آلودگی های بدنه می باشد. در این روش، افراد برای از بین بردن آلودگی های عمیق بدنه، گلگیر و بخش های زیرین توفیقی بدست نمی آورند. بعلاوه استفاده از دستمال ها و اسفنج ها موجب ایجاد خش بر روی بدنه می گردد. در شست و شوی دستی، احتمال خطاهای انسانی وجود داشته و ممکن است به آینه ها و یا برف پاک کن آسیب برسانند. بکارگیری مواد شوینده نا مناسب و شستشوی خودرو در زیر نور آفتاب نیز می تواند به بدنه و درخشندگی آن آسیب برساند. وجود خش بر روی بدنه و عدم درخشندگی، تاثیر چشم گیری در ارزش گذاری آن دارد.

 

کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک، دستگاهی مناسب برای شست و شوی سریع و با کیفیت انواع وسایل نقلیه می باشد. این دستگاه بدون دخالت دست و با بکار بردن تجهیزات مختلف به شستشوی خودرو می پردازد. کارواش های اتوماتیک از نظر سبک طراحی در دو دسته کلی کارواش تونلی و دروازه ای قرار می گیرند. در نمونه های دروازه ای، خودرو در جای ثابت قرار گرفته و چارچوب آن حرکت می نماید تا عملیات شست و شو انجام شود. در دستگاه های شست و شوی ماشین تونلی، خودرو در یک تونل به جلو حرکت داده می شود و در هر بخش یک قسمت از عملیات صورت می پذیرد. در هر دو مدل، تجهیزات مختلف وظیفه شستشوی ماشین، پاشش شامپو، برس زنی، آبکشی و خشک کردن را بر عهده دارند. این دستگاه ها از سیستم کنترلی برنامه ریز بهره برده و عملیات های مختلف در ابتدای شست و شو به آن داده می شود.

 

تصورات نادرست در مورد دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه شستشوی ماشینکارواش اتوماتیک بهترین و سریع ترین روش شستشوی سطح خودرو می باشد. البته در جاهای مختلف تصورات نادرستی در مورد این روش ذکر شده که به بررسی آن ها می پردازیم. یکی از تصورات نادرست، آسیب دیدن بدنه در اثر پاشش آب پر فشار می باشد. در صورتیکه کارواش های اتوماتیک با بهره مندی از سیستم تشخیص موقعیت خودرو، آب را بطور دقیق و با زاویه و فشار مناسب و یکنواخت به سطح می پاشند تا از صدمات احتمالی جلوگیری شود.
تصور دیگر در ارتباط با کارواش های اتوماتیک، آسیب برس ها به سطح و رنگ بدنه و شیشه ها می باشد. در این رابطه تولید کنندگان معتبر این دستگاه های اتوماتیک شستشوی خودرو تاکید می کنند که این اتفاق به دلیل کنترل هوشمند فشار برس ها و بهره مندی آن ها از سیستم تشخیص موقعیت بدنه، به هیچ وجه رخ نمی دهد. این سیستم کنترلی کاملا قابل اعتماد بوده و با تضمین فشار ثابت بر روی بدنه، خطری برای رنگ بدنه به حساب نمی آید. همچنین برس های نرم از جنس فوم این دستگاه شستشوی ماشین ، اثری بر روی خودرو بر جای نمی گذارد. البته برس های با کیفیتی که بطور روزانه نظافت و شستشو شوند، بطور حتمی از احتمال خط و خش جلوگیری می نمایند.

 

مزایای کارواش اتوماتیک برای بدنه خودرو

شستشوی ایمن خودرو با کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک با استفاده از برس های با کیفیت، سیستم کنترلی هوشمند و تجهیزات پیشرفته، علاوه بر شست و شوی خودرو، موجب حفظ ارزش آن نیز می شوند. با استفاده از سیستم های خشک کن، نیازی به استفاده از دستمال نبوده و بدنه خودرو به خوبی خشک می شود. باقی ماندن آب بر روی سطح خودرو بعد از شستشو، می توان منجر به زنگ زدن بخش هایی از آن شود. سیستم خشک کن، جریان هوا را به سمت اتوموبیل دمش نموده و احتمال زنگ زدگی و فرسایش را از بین می برد. بعلاوه با استفاده از واکس خشک کن، برای جلوگیری از جذب گرد و غبار و تابش نور آفتاب لایه محافظی بر روی بدنه ایجاد شده که موجب درخشندگی خودرو نیز می شود. برس های نرم این کارواش ها، با اعمال فشار مناسب، به خوبی آلودگی های بدنه را از بین برده و آسیبی به آن نمی زنند. با بکارگیری سیستم تصفیه آب در کارواش های اتوماتیک، میکروب ها به خوبی از بین رفته و بدنه خودرو از این آلودگی ها در امان می ماند.

 

لینک های مفید:

کارواش تمام اتوماتیک : فهرستی از محصولات

دیدگاه ها

 1. دی 10 1396 at 10:04 ب.ظ
  admin

  ضمن تشکر از اطلاعات داده شده خواهشمند است فایل قابل دانلود شامل اطلاعات فوق و در صورت امکان فیلم کوتاه برایم ارسال نمایید

  1. بهمن 01 1396 at 1:41 ب.ظ
   admin

   سلام با تشکر از شما. اطلاعات لازم برای شما از طریق ایمیل ارسال خواهد شد.

نظرتان را با ما در میان بگذارید