در زمان انجام فرآیند شستشو و خشک کردن اتوماتیک خودرو، به منظور افزایش سطح کیفیت از مواد گوناگونی استفاده می شود. علاوه بر موادی که برای شستشوی خودرو با برس ها و از بین بردن تمامی الودگی های سطح خودرو استفاده می شود، مواد دیگری نیز وجود دارند که خاصیت خشک کنندگی و جلا بخشی به خودرو را دارند. این مواد که تحت عنوان واکس و محافظ خودرو قرار می گیرند، دارای خاصیتی هستند که موجب می شود قطرات آب بر روی سطح خودرو باقی نماند و موجب خشک شدن سریع خودرو می گردند. علاوه بر این واکس ماشین، صیقلی کننده و جلا دهنده بوده که سبب درخشش و زیبایی هرچه بهتر اتومبیل می گردد. مواد محافظ نیز در پایان به کار گرفته می شوند که می توانند میزان مقاومت خودرو را در مواجه شدن با آلودگی ها به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

انواع واکس و محافظ ماشین
سازندگان مواد کارواش، واکس ها و مواد محافظ متنوعی را تولید کرده اند که با انواع اتومبیل با رنگ های گوناگون، سازگار است. در کارواش اتوماتیک این مواد توسط نازل مخصوص به بدنه خودرو پاشش می شود و هم چنین در ظرف هایی به صورت اسپری عرضه شده است تا در شستشوهای دستی نیز مورد استفاده مشتریان قرار گیرد.

1- واکس خشک کن
ماده شیمیایی واکس خشک کن، سرعت و کیفیت خشک شدن اتومبیل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و از باقی ماندن لکه و رد آب جلوگیری می کند. هم چنین ماده واکس خشک کن به عنوان یک ماده محافظ، از خودرو در برابر جذب سریع آلودگی ها و گرد و غبار حفاظت می نماید.

2- سوپر واکس
ماده سوپر واکس همانند واکس عمل می کند به صورتی که قدرتمندتر از آن عمل کرده و در خشک کردن و محافظت از خودرو موثرتر می باشد. سوپر واکس جهت درخشندگی و براق شدن اتومبیل های با رنگ تیره بسیار مناسب خواهد بود. بهره گیری از واکس ها و سوپر واکس ها بیشترین جلوه و زیبایی را به ماشین می بخشد.

نمایش دادن همه 5 نتیجه