آب مصرفی در دستگاه های کارواش اتوماتیک، به سبب املاح موجود ممکن است که به مرور زمان، رسوباتی از خود به جا گذارد و بر عملکرد دستگاه تاثیرات منفی داشته باشد. بروز این پدیده عملاً دستگاه را ناکارآمد جلوه می کند. از سوی دیگر شستشوی خودروها توسط دستگاه های کارواش صنعتی نیازمند بهره بری از آب با کیفیت و درصد خلوص بالا می باشد زیرا در هنگام شستشوی خودرو می توانند باعث ایجاد لکه بر روی بدنه و شیشه های ماشین شوند. دستیابی به این سطح از کیفیت، نیازمند بهره گیری از دستگاه تصفیه آب کارواش می باشد. سیستم کاری دستگاه تصفیه آب کارواش به گونه ای می باشد که با از بین بردن ناخالصی های آب و کاهش میزان مواد جامد محلول در آب تا کمتر از 100 ppm، شستشوی با کیفیت را برای کارواش اتوماتیک فراهم می آورد.

ضرورت وجود سیستم تصفیه آب در کارواش اتوماتیک
آب در هر زمان و هر مکان نماد پاکیزگی است و اگر برای شستشوی وسایل نقلیه آب با کیفیت به کار نرود، در نهایت بر روی بدنه خودرو و شیشه ها لکه های آب باقی مانده و به سرعت نمایان می شوند. سیستم تصفیه آب کارواش اتوماتیک، شستشو با آب دارای کیفیت عالی و فوق العاده را ضمانت می نماید بدون آن که اثر نامطلوب بر عملکرد دستگاه داشته باشد. بنابراین استفاده از یک دستگاه تصفیه کننده آب ورودی و شستشو با آب بدون املاح قدرت پاک کنندگی بیشتری دارد در نتیجه کیفیت شستشو را بالا می برد. همچنین باعث می شود هیچگونه لکه و رسوبی پس از خشک شدن ماشین، بر روی آن ظاهر نگردد. از سوی دیگر عمر دستگاه و اتصالات به دلیل عدم وجود رسوب بالا می رود. استفاده از آب تازه تصفیه شده در مرحله نهایی یعنی آبکشی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا بعد از آن دیگر شستشویی صورت نمی گیرد و باید از آب مصرف شده در پایان کار دارای بالاتری خلوص و کیفیت باشد. از همین رو در انواع دستگاه های کارواش اتوماتیک در مرحله آبکشی همواره آب تصفیه شده حضور دارد.

انواع سیستم تصفیه
دو دستگاه Small Flow Rates و Medium Flows برای جداسازی املاح از آب در کارواش ها مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این دو دستگاه دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. دستگاه های تصفیه کننده آب دارای ابعاد مناسبی بوده و به آسانی در فضاهای کوچک قابل نصب و استفاده می باشند. دستگاه کارواش با استفاده از سیستم های تصفیه می تواند سطح ذرات محلول در آب را به 10-70 ppm کاهش دهد. سیستم های تصفیه دارای ابعاد مناسبی هستند و در محیط کارواش فضای زیادی را در بر نمی گیرند.

تهیه آب خالص و باکیفیت با سیستم تصفیه
هنگامی که از تمیزی و پاکیزگی سخن به میان می آید، نخستین چیزی که به آن می اندیشیم آب است و در حقیقت اگر آب با کیفیت برای شستشو به کار نرود، نتیجه مطلوب به دست نخواهد آمد. در ارتباط با شستشوی خودرو نیز این حقیقت قابل مشاهده است و اگر آب باکیفیت مصرف نشود، تمیزی دلخواه حاصل نشده و ردی از املاح آب روی رنگ خودرو باقی می ماند. به همین دلیل کمپانی ایستوبال، تولید کننده انواع دستگاه های کارواش اتوماتیک و تجهیزات کارواش، سیستم های مدرن و پیشرفته تصفیه آب طراحی و تولید نموده است که تهیه آب خالص و باکیفیت را تضمین می کنند. سیستم های تصفیه برای انواع دستگاه های کارواش اتوماتیک قابل استفاده می باشند و در نهایت آبی بسیار باکیفیت و با خلوص بالا ارائه می دهند. بهره مندی از آب خالص و باکیفیت برای آبکشی نهایی خودرو بسیار اهمیت دارد، زیرا در این مرحله شستشو به پایان می رسد و دیگر نباید ردی از لکه و آلودگی بر روی رنگ خودرو مشاهده گردد.

نمایش دادن همه 2 نتیجه