پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

۱۴ گام برای راه اندازی یک مجموعه کارواش – مرحله سوم

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

کارواش می تواند کسب و کاری باشد که علاقه مندان به ماشین و پاکیزگی به آن تمایل دارند. برای راه اندازی چنین کاری، چه کارواش دستی و چه کارواش اتوماتیک مراحلی وجود دارد که باید آن ها را گام به گام اجرا نمود. این روند برای هر دو نوع کارواش یکسان است. مرحله اول برنامه ریزی و تعیین هدف، مرحله دوم راه اندازی کارواش و مرحله آخر مربوط به توسعه کار و افزودن امکانات بیشتر به منظور رفاه مشتریان و کسب درآمد بیشتر می باشد. این سه مرحله به 14 گام تقسیم می شوند که جزء به جزء تمامی موارد شرح داده شده است.

توسعه و درآمد زایی کارواش

راه اندازی دستگاه کارواش اتوماتیکآخرین مرحله از مراحل راه اندازی کارواش ، رونق کسب و کار و درآمد زایی بیشتر می باشد که به منظور توسعه کسب و کار انجام می پذیرد. این بخش در 4 گام انجام می پذیرد که در ادامه شرح داده شده است. اضافه نمودن امکانات دیگر در مجموعه کارواش، خدمات ویژه شستشوی خودرو مانند نظافت داخل و همچنین تبلیغ و تخفیف های مناسبتی از جمله اعمالی است که می توان برای توسعه مجموعه کارواش انجام داد. در ادامه گارم های این مرحله توضیح داده شده است.

 

11- افزودن خدمات جدید

توسعه کارواش اتوماتیکافرودن خدمات و امکانات دیگر در کارواش باعث درآمد زایی بیشتر می شود. امکانات بیشتر در محل کارواش باعث جذاب شدن کارواش برای مشتریان شده و جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. فروشگاه، رستوران، کافی شاپ یا حتی یک سالن انتظار که شامل تلویزیون، چای رایگان و صندلی راحت باشد، می تواند ایده مناسبی برای امکانات اضافی در یک کارواش باشد. قبل از سرمایه گذاری برای اضافه نمودن امکانات و خدمات اضافی باید حتما به چند نکته توجه نمود و اطلاعات مهمی را جمع آوری کرد. در اختبار داشتن فضای کافی برای افزودن امکانات دیگر بسیار مهم است. در صورتی که این فضا در اختیار نباشد، باید بررسی شود که آیا امکان افزودن فضای اضافی به کارواش وجود دارد یا خیر. در قدم بعدی باید هزینه مورد نیاز برای افزودن فضا و همچنین امکانات اضافی برآورد شده و تامین گردد. در گام بعد بهتر است در مورد بازگشت هزینه ها فکر شود تا بتوان تخمین زد در چه مدت زمانی سرمایه ای که در کار گذاشته شده است بازمی گردد. در آخر باید توجه نمود که چه امکانات و خدماتی به این محل افزوده خواهد شد، و آیا مورد استقبال مشتریان واقع می شود یا خیر. پس از بررسی این موارد می توان امکانات دلخواه را به محل کارواش اضافه نمود.

 

12- ارائه خدمات ویژه

چگونگی راه اندازی کارواش اتوماتیکخدمات ویژه و نظافت های دقیق و جزئی مانند واکس و بتونه که تنها در کمتر از 30 دقیقه انجام می شوند و برای بهتر شدن ظاهر خودرو انجام می شود. در صورت داشتن فضا و تجهیزات لازم می توان این خدمات را با قیمتی پایین تر از حد معمول ارائه نمود. مشتریان نیز اگر بتوانند در زمانی که خودرو شستشو می شود به تفریح بپردازند و مشغول امور دیگری باشند، بسیار راحت تر خواهند بود. بهتر است سعی شود خدمات تا حد ممکن سریع به مشتریان ارائه شود، زیرا سرعت بالا و هزینه پایین مواردی هستند که برای مشتریان بسیار جذاب هستند. باید توجه نمود که جزئیات تمام خدمات همراه با تبلیغات به مشتریان ارائه شود. با اطلاع از قیمت ماشین شوی ، خدمات و فروشگاه های مشابه، می توان برای خدمات خود تعیین قیمت نمود.

 

13- استفاده از سیستم پیام کوتاه برای ارتباط با مشتریان

چگونه کارواش راه اندازی کنیم؟بازاریابی متنی با سیستم پیام کوتاه می تواند یکی از شیوه های مؤثر برای جذب مشتری باشد. به وسیله سیستم پیام کوتاه می توان تخفیف هایی نیز به مشتریان داد. به طور مثال می توان گفت شعار تبلیغاتی ما را به این شماره ارسال کنید تا از تخفیف ویژه بهره مند شوید، و یا می توان پیامی به این شماره ارسال نمایید، تا از تخفیف 20 درصدی برای مراجعه بعدی استفاده نمایید. بهتر است ماهی یک بار پیامی با یک موضوع خاص برای مشتریان ارسال شود.

 

14- پیشنهاد (عضویت) های ماهانه یا نامحدود

مراحل احداث کارواشتخفیف هایی که به صورت ماهانه یا نامحدود ارائه می شوند می توانند مشتریان  ثابتی را به خود جذب نمایند. به میزان تخفیف ها باید توجه نمود و قیمت مناسبی را انتخاب کرد. قیمت باید به اندازه کافی کم باشد که مشتری ترغیب به استفاده از خدمات گردد و باید به گونه ای باشد که برای ارائه دهنده خدمات نیز سود کافی را داشته باشد.

 

 

مرحله اول: برنامه ریزی برای راه اندازی کارواش اتوماتیک

مرحله دوم: راه اندازی و بازگشایی کارواش

 

لینک های مفید:

دستگاه کارواش اتوماتیک : فهرستی از دستگاه های نظافتی

دیدگاهی یافت نشد

نظرتان را با ما در میان بگذارید