پیشرو پاکران
در حال بارگزاری...
×

تجهیزات تاثیر گذار بر کارواش اتوماتیک

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

اگر برای شستشوی اتومبیل به دنبال یک کارواش اتوماتیک مناسب باشیم، اولین مساله ای که بر ما تأثیر می گذارد، ویژگی های بصری آن است زیرا اگر دستگاه کارواش اتوماتیک ظاهر مطلوبی داشته باشد بر دیدگاه مشتریان اثر گذار بوده و تمایل آن ها را برای ورود به کارواش افزایش می دهد. پس از آن قابلیت انعطاف دستگاه ماشین شوی است به این معنا که هر چه قدر هم که ساختار آن پیچیده باشد همه بتوانند اتومبیل خود را با آن شستشو دهند. در یک کارواش اتوماتیک تمامی تجهیزات به کار رفته به صورت تمام اتوماتیک عمل می کند و می تواند انواع خودرو را با بالاترین سطح کیفیت و اطمینان تمیز کند. در این مقاله به چند مورد از نکات مهم هنگام انتخاب کارواش اتوماتیک اشاره می کنیم.
سیستم حرکتی دستگاه کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیکیکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در کارواش اتوماتیک سیستم متحرک دستگاه می باشد. مکانیزم عملکرد کارواش اتوماتیک دروازه ای به شکلی است که خودرو ثابت بوده و یا دارای حرکت بسیار آرامی است و دستگاه اتوماتیک اطراف آن حرکت می کند یعنی حرکت آن از یک محل مشخص شروع شده و سرتاسر ماشین را می شوید. بنابراین وجود سیستم متحرک قابل اطمینان برای مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اختلال در عملکرد آن به خودرو آسیب جدی می رساند.

 تجهیزات شستشوی فشار قوی

کارواش اتوماتیکدستگاه کارواش تمام اتوماتیک مجهز به تجهیزات ویژه پاشش آب فشار قوی است که برای سرعت بخشیدن به فرآیند شستشو تعبیه شده است. نازل های مخصوص آب را با فشار زیاد به سمت اتومبیل پاشش می کند و همه آلودگی ها و باقی مانده مواد شوینده را از بدنه آن بین می برد. به منظور اطمینان از تمیز شدن کلیه بخش های بدنه خودرو، آب از زاویه های مختلف پاشیده می شود. پس هنگام انتخاب یک کارواش اتوماتیک باید به این نکته توجه داشت که نحوه پاشش آب چگونه است.

 تجهیزات کنترلی

کارواش اتوماتیکدستگاه کارواش اتوماتیک دارای بخش های مختلف پشتیبانی است که کنترل صحیح این وسیله را به طرز کاملا مطلوب و موثری ممکن می سازد. در حقیقت کارواش به سیستم کنترل دیجیتال (PLC) تجهیز شده است و همه تنظیمات و امکانات جانبی دستگاه به وسیله آن انجام می شود. تمامی مراحل شستشوی اتوماتیک به همراه جزئیات و با دقت کافی برای سیستم کنترلی تعریف شده است و کیفیت، سرعت و ایمنی هر چه بیشتر شستشو را فراهم می سازد.

 تجهیزات تکمیلی

جهت دستیابی به نهایت تمیزی و درخشندگی اتومبیل لازم است ابزارهای دیگری به سیستم شستشوی اتوماتیک اضافه گردد. با عملکرد هماهنگ و بی نقص این تجهیزات علاوه بر این که تمامی آلودگی های خودرو به طور کامل از بین می رود، سطح خودرو صیقلی و درخشان می شود. تجهیزات تکمیل کننده شستشو مهم ترین ابزارهای دستگاه ماشین شوی به شمار می آیند.
سیستم پیش شستشو

کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک قبل از شروع شستشوی اصلی جهت از بین بردن آلودگی های سطحی ماشین، از یک سیستم پیش شستشو با پاشش آب فشار قوی به کار گیری می کند و موجب افزایش کیفیت شستشو می گردد.

 

 

 نازل مواد شوینده

کارواش اتوماتیککارواش اتوماتیک دارای نازل های مخصوص پاشش مواد شوینده می باشد. شامپو و فوم برای از بین بردن انواع آلودگی های سطحی و عمقی چسبیده به بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرند و سبب سهولت در حرکت و لغزش برس ها بر روی ماشین می شوند. هم چنین به منظور صیقلی و درخشان ساختن فوق العاده اتومبیل واکس ها و سوپر واکس ها به کار می روند که درخشش حاصل از آن به هیچ روش دیگری به دست نمی آید.

 

 نازل زیر شویی

کارواش اتوماتیکبرای شستشوی بخش های زیرین خودرو که دسترسی به آن دشوار بوده و غالباً به آلودگی های زیادی مانند گل و لای آغشته می شود، نازل هایی نصب شده است که این قسمت ها را با کیفیت بسیار بالایی شستشو می دهد.

 برس ضد خش

کارواش اتوماتیکیکی از مزیت های منحصر به فرد دستگاه کارواش تمام اتوماتیک که آن را از دیگر روش های شستشو متمایز می سازد، استفاده از برس های ضد خش می باشد. برس های عمودی و افقی بدون ایجاد هیچ گونه صدمه ای به رنگ و بدنه خودرو تمام آلودگی ها را از آن جدا می کنند. این برس ها نیز قابلیت ورود به بخش های دارای خلل و فرج ماشین داشته و آن ها را به خوبی تمیز می کنند.

 سیستم خشک کن

کارواش اتوماتیکطراحی کارواش اتوماتیک به صورتی می باشد که جایی برای رد آب و لکه ها باقی نمی ماند زیرا پس از پایان شستشو برای افزایش سرعت خشک شدن و جلوگیری از لکه های ناشی از قطره های آب، از سیستم خشک کن بهره مند شده است. خشک کن اتوماتیک در حقیقت یک دمنده بوده که با ارسال جریان هوا به سمت خودرو بخش های شسته شده را خشک می کند.

 

 


لینک های مفید :

کارواش اتوماتیک : فهرستی از محصولات

دیدگاه ها

 1. آذر 26 1396 at 2:56 ب.ظ
  admin

  سلام. لطفآ در مورد قیمت دستگاه معلومات ارایه نماید. ممنون

  1. دی 10 1396 at 4:50 ب.ظ
   admin

   سلام. لطفا برای آگاهی از قیمت دستگاه ها با شماره 88999400-021 تماس بگیرید.

نظرتان را با ما در میان بگذارید